Korona znów wysoko wygrywa i jest wiceliderem!

piątek, 03 listopada 2017 18:35 / Autor: Piotr Natkaniec

Piłkarze Korony Kielce po wysokim zwycięstwie nad Lechią Gdańsk nie zwalniają tempa. Kielczanie nie dali większych szans Śląskowi Wrocław pokonując ich 3:0. Dzięki wygranej w 15. kolejce Lotto Ekstraklasy, podopieczni Gino Lettieriego są wiceliderem tabeli.

Choć Korona po raz kolejny miała kontrolę praktycznie przez całe spotkanie, to od mocnego uderzenia mogli zacząć wrocławianie. W 9. minucie Chrapek trafił w poprzeczkę, po fatalnym błędzie Żubrowskiego. Jednak później było już tylko lepiej. W 25. minucie Wrąbel wychodząc z bramki podciął w polu karnym Kaczarawę. Sędzia bez większego zastanowienia wskazał na "jedenastkę". Tę pewnym strzałem w środek bramki zamienił na gola Cvijanović. Wynik już w pierwszej połowie mogł być bardziej okazały, ale przed przerwą Wrąbel dwukrotnie świetnymi paradami zatrzymał Możdżenia.

Po przerwie Korona nadal była lepsza, a swoją przewagę udokumentowała w 67. minucie. Po dośrodkowaniu Kallaste uderzył głową Możdżeń, a piłkę strącił jeszcze Kaczarawa z najbliższej odległości. Żółto-czerwoni postawili kropkę nad i pięć minut później. Znów świetnie zachował się Kaczarawa, który w polu karnym ograł piłkarzy Śląska, po czym Cvijanović wpakował piłkę do siatki.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Bramki: Cvijanović 26', 72', Kaczarawa 67'

Korona Kielce: Maciej Gostomski - Łukasz Kosakiewicz, Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacević, Ken Kallaste - Goran Cvijanović, Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Marcin Cebula (68' Ivan Jukić) - Nika Kaczarawa (75' Djibril Diaw), Elia Soriano (62' Jacek Kiełb).

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel - Robert Pich (69' Łukasz Madej), Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dorde Cotra - Jakub Kosecki, Michał Chrapek, Dragoljub Srnić (75' Maciej Pałaszewski), Arkadiusz Piech (46' Igors Tarasovs) - Kamil Vacek - Marcin Robak.

Żółte kartki: Marcin Cebula (Korona).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin

Widzów: 8147.