Najbliższy rywal Korony odpadł z Pucharu Polski

wtorek, 04 grudnia 2018 15:51 / Autor: Damian Wysocki

Wisła Płock, najbliższy ligowy rywal Korony Kielce, odpadła z Pucharu Polski. Klub z Mazowsza w 1/8 finału nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:3.

Szósta drużyna obecnego sezonu zaplecza ekstraklasy na prowadzenie wyszła w 12. minucie po golu Marcina Orłowskiego. Gospodarze wynik podwyższyli w 73. minucie za sprawą Łukasza Szczepaniaka. Płocczanie odpowiedzieli siedem minut później trafieniem Patryka Stępińskiego. Rezultat już w doliczonym czasie gry ustalił Hubert Tomalski.

Wisła w ostatnim czasie nie notuje najlepszych wyników. "Nafciarze" w ostatniej kolejce przed własną publicznością przegrali z Górnikiem Zabrze aż 0:4. Tydzień wcześniej klub z historycznej stolicy Mazowsza musiał uznać wyższość Lecha Poznań (1:2).

Sobotni mecz 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy Korona - Wisła na Suzuki Arenie rozpocznie się o godz. 18.00.