Nerwowa końcówka na własne życzenie. PGE VIVE pokonało IFK

sobota, 06 października 2018 18:08 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali w Hali Legionów IFK Kristianstad 33:31. Kielczanie w pierwszej połowie grali bardzo pewnie i w pełni zasłużenie prowadzili różnicą pięciu bramek - 17:12. Po przerwie goście rzucili się do odrobienia strat. W 39. minucie doprowadzili do remisu po 19. 120 sekund później wyszli na swoje pierwsze prowadzenie w meczu. Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść przechylili gracze Tałanta Dujszebajewa. Duża w tym zasługa Filipa Ivicia, który popisał się kilkoma znakomitymi paradami. Najskuteczniejszym zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" był Arkadiusz Moryto, który rzucił siedem bramek.

PGE VIVE Kielce - IFK Kristianstad 33:31 (17:12)

PGE VIVE: Cupara Ivić - Jurecki 6, Aginagalde, Jachlewski 1, Janc 2, Lijewski 2, Moryto 7, Cindrić 4, Fernandez 4, D. Dujszebajew 1, Karaliok2, A. Dujszebajew 4, Mamić

IFK: L. Larsson, Kappelin - Arnarsson 2, Henningson 4, Canellas 1, Chrintz, Ehn 2, Einarsson 6, Freiman, Gudmundsson 7, Halen, Hanson, Jurmala Astrom 2, J. Larsson 3, Nilsen 5, Nyfjall 2