Nowi napastnicy już strzelają. Korona pokonała Wolfsburg U-23

poniedziałek, 01 lipca 2019 16:36 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Opalenicy pokonała 4:2 młodzieżową drużynę niemieckiego Wolfsburga.

Wynik już w 2. minucie otworzył Erik Pacinda – nowy napastnik "żółto-czerwonych". Po upływie pół godziny było  2:0, kiedy dobre dośrodkowanie Michała Gardawskiego zamienił na gola Uros Djuranović. Przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową tuż przed przerwą. Następne trafienie padło w 58. minucie, jego autorem był Adnan Kovacević, który wykorzystał rzut karny.  W 77. minucie gracze popularnych "Wików" zmniejszyli straty, pewnie wykorzystując wypracowaną "jedenastkę". Otatnie słowo należało jednak do podopiecznych Gino Lettieriego. Tuż przed końcowym gwizdkiem ładną akcję Mateusza Sowińskiego dobrym uderzeniem wykorzystał Matej Puczko.

Kielczanie kolejny sparing rozegrają we wtorek, a ich rywalem będzie reprezentacja piłkarzy AFE, czyli hiszpańskich zawodników, którzy obecnie nie mają klubów.

Korona Kielce – Wolfsburg U-23 4:2 (2:1)

Bramki: Pacinda 2', Djuranović 28', Kovacević 58' (k), Puczko 89' – Stutter 43;, Tachie 77' (k)

Korona (I połowa): Sokół (84' Kukić) – Gardawski (60' Spychała), Tzimopoulos (46' Gnjatić), Marquez (74' Bujak), Dziwniel (70' Szymusik) – Cebula (65' Jukić), Żubrowski (70' Sowiński), Kovacević (70' Pierzchała), Arweladze (46' Puczko), Djuranović (60' Sewerzyński) – Pacinda (60' Skrzecz)