Petrow z zapaleniem spojówek. Pozostało kilka minut do wypełnienia limitu

piątek, 12 maja 2023 20:21 / Autor: Damian Wysocki

W piątek Korona Kielce przegrała w Gliwicach z Piastem 1:2, ale może wyciągnąć z tego spotkania mały plus. Na dwie kolejki przed końcem brakuje jej już tylko 23 minut do wypełnienia limitu młodzieżowca.

W wyjściowym składzie „żółto-czerwonych” znalazło się dwóch takich zawodników. Dalej w bramce stał Marceli Zapytowski, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Konrad Forenc wrócił już do treningów i powinien być już do dyspozycji sztabu szkoleniowego na przyszłotygodniowe starcie z Lechem Poznań. Patrząc na dyspozycję popularnego „Zapyta”, trener bramkarzy – Jarosław Tkocz będzie miał do podjęcia trudną decyzję przy ustalaniu „jedynki”.

Od początku zagrał również Marcin Szpakowski, który wskoczył do składu niemal w ostatniej chwili. W środku pola zastąpił zmagającego się z zapaleniem spojówek Kyryło Petrowa. 21-latek spędził na boisku 74 minuty. Nie popisał się przy pierwszej straconej bramce, gdzie dwukrotnie nie wykorzystał szansy do przerwania akcji, która zakończyła się strzałem Arkadiusza Pyrki.

Po tym spotkaniu Koronie brakuje tylko 23 minut do wypełnienia limitu młodzieżowca. W przyszły piątek podopieczni Kamila Kuzery zagrają na Suzuki Arenie z Lechem Poznań, a sezon zakończą wyjazdowym starciem z Widzewem Łódź.