Pewne zwycięstwo Suzuki Korony Handball

sobota, 06 marca 2021 13:46 / Autor: Damian Wysocki

Trzytygodniowa przerwa nie wpłynęła na formę Suzuki Korony Handball. W meczu 12. kolejki I Ligi, kieleckie szczypiornistki pokonały w swojej hali MKS AZS UMCS Lublin 33:25.

Początek spotkania przyniósł w miarę wyrównaną grę. Podopieczne Pawła Tetelewskiego utrzymywały jednak trzy trafienia przewagi. Od rywalek zdecydowanie zdołały odskoczyć w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy. Na przerwę schodziły prowadząc 19:13.

Po zmianie stron kieleckie szczypiornistki postawiły bardzo mocną obronę, z której wyprowadziły kilka kontrataków. Ich przewaga wzrosła do ponad dziesięciu bramek, co pozwoliło na spokojne kontrolowanie rywalizacji. Paweł Tetelewski mógł też dać cenne minuty młodszym, najmniej doświadczonym zawodniczkom. Przyjezdne zdołały minimalnie zredukować stratę.

W następny weekend Suzuki Korona Handball zagra na wyjeździe z JKS-em San Jarosław.

Suzuki Korona Handball – MKS AZS UMCS Lublin 33:25 (19:13)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Szplit – Kędzior, Jach, Gliwińska, Rosińska, Szymanik, Czekala, Mikocka, Pastuszka, Młynarska-Papaj, Zimnicka, Staszewska, Skowrońska, Piwowarczyk, Zygaldewicz