Porażka „Akademików” w pierwszym meczu fazy play-off

czwartek, 01 kwietnia 2021 11:51 / Autor: Sebastian Kalwat

W pierwszym spotkaniu fazy play-off drugiej ligi koszykówki, zawodnicy AZS-u UJK Kielce przegrali we własnej hali z UMCS Start Lublin 56:80.

Kielczanie rozegrali 24 mecze w sezonie zasadniczym. Wygrali 11, przegrali 13. Zajęli ósmą pozycję, dlatego teraz przyszło mierzyć się im z liderem grupy 2 rozgrywek – UMCS-em Lublin, który wygrał aż… 22 spotkania i tylko dwa razy schodził z parkietu pokonany. Kielczanie stanęli więc przed bardzo trudnym zadaniem.

Od początku spotkanie rozgrywane w Kielcach przebiegało pod dyktando gości z Lublina. W pierwszej kwarcie zwyciężyli oni różnicą aż 10 punktów i z dużym spokojem mogli przystępować do dalszej części rywalizacji.

Druga kwarta była nieco bardziej wyrównana, ponieważ lublinianie wygrali ją różnicą czterech „oczek”.

Po przerwie nadal na parkiecie dominowali przyjezdni. Mimo ambitnej postawy i walki o każdą piłkę, kielczanom trudno było się przeciwstawić rywalom. Trzecia kwarta również padła ich łupem – 18:12.

W ostatniej części spotkania goście nie zamierzali odpuszczać i mimo dość słabej skuteczności z obu stron, to Start zwyciężył 16:12, a w całym meczu 80:56 i tym samym raczej przesądził o losach awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w za tydzień (7 kwietnia, godz. 17) w Lublinie.

AZS UJK Kielce - UNB AZS UMCS Start Lublin 56:80 (14:24, 18:22, 12:18, 12:16)

AZS UJK: Osiakowski 11, Adamczyk 10, Jagiełło 8, Parszewski 7, Wierzgała 6, Sowa 3, Zygmunciak 3, Nowik 3, Lis 3, Czapla 2, Fugiński.

Start: Wiśniewski 25, Myśliwiec 14, Gospodarek 12, Obarek 12, Wąsowicz 7, Waniewski 4, Jaworski 4, Nycz 1, Szewczyk, Matysek, Poszczoła.