Porażka AZS-u UJK na koniec roku

czwartek, 24 grudnia 2020 10:57 / Autor: Sebastian Kalwat

W ostatniej w tym roku, 14. kolejce II ligi koszykówki AZS UJK Kielce uległ liderowi rozgrywek – Turowi Biels Podlaski 78:85. Po bardzo dobrej pierwszej połowie wydawało się, że kielczanie mogą sprawić niespodziankę, jednak w drugiej odsłonie zabrakło im skuteczności.

W otwierającej kwarcie kielczanie zagrali zagrali na wysokim poziomie zarówno w ataku jak i w obronie. Gospodarze prezentowali się na tyle dobrze, że koszykarze z Bielska, którzy w 13 meczach zantowali tylko dwie porażki, mieli bardzo duże kłopoty, żeby powstrzymać rozpędzonych zawodników AZS-u.

Dwupunktowa przewaga w pierwszej części podziałała jeszcze bardzo mobilizująco na podopiecznych trenera Rafała Gila, którzy drugą odsłonę wygrali 17:13 i po pierwszej połowie prowadzili 39:33.

Trzecia kwarta była już pod dyktando graczy Tura. Wygrali oni 19:15, ale mimo to do ostatniej fazy meczu przystępowali przegrywając dwoma "oczkami".

Niestety w decydującej części meczu kielczanie nie wytrzymali naporu ekipy z Bielska. Słabsza skuteczność i gorsza gra w obronie spowodowały, iż AZS przegrał aż 24:33 i ostatecznie przegrał 78:85.

"Akademicy" zajmują w tabeli piąte miejsce z dorobkiem 19 punktów. Kielczanie kolejny mecz rozegrają 9 stycznia o godz. 18. Na wyjeździe zmierzą się z UKS Trójka Żyrardów.

AZS UJK Kielce - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 78:85 (22:20, 17:13, 15:19, 24:33)

AZS UJK: Adamczyk 14, Sowa 11, Osiakowski 11, Nowik 10, Zygmunciak 10, Jagiełło 10, Czapla 6, Parszewski 4, Grad 2, Wierzgała, Fugiński.

Tur: Kuczyński 17, Tradecki 16, Weres 13, Rojek 13, Marczuk 7, Lewandowski 2, Grigoruk, Pruefer.