Porażka Korony Handball w hali lidera na koniec rundy

środa, 14 listopada 2018 19:50 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball, w ostatnim meczu pierwszej części sezonu PGNiG Superligi, przegrały na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin 18:31. Kielczanki z faworyzowanym rywalem w miarę wyrównaną walkę potrafiły nawiązać tylko przez pierwszy kwadrans. Podopieczne Bożeny Karkut na przerwę schodziły prowadzą 17:9. Lider rozgrywek w drugiej części szybko powiększył swoją przewagę, co pozwoliło mu na spokojne kontrolowanie wydarzeń na parkiecie.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego po dziesięciu meczach na swoim koncie mają dwanaście punktów i zajmują siódme miejsce w tabeli, tracąc dwa "oczka" do szóstego EKS-u Startu Elbląg. Teraz kobiecą PGNiG Superligę czeka półtoramiesięczna przerwa. Kielczanki do walki o ligowe punkty wrócą w pierwszy weekend stycznia, kiedy w hali przy ulicy Krakowskiej zmierzą się z UKS-em PCM Kościerzyna.

Metraco Zagłębie Lubin – Korona Handball Kielce 31:18 (17:9)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 11, Hartman 3, Trawczyńska 3, Buklarewicz 1, Wasiak, Górna 2, Rosińska 1, Milojević 2, Ważna 2, Matieli 2, Jochymek 3, Pielesz.

Korona: Orowicz, Hibner – Gliwińska , Zimnicka 2, Syncerz 2, Zimnica, D. Więckowska 5 , M. Więckowska 4, Homocnicka 1, Skowrońska 1, Czekala 2, Charzyńska 1, Janczyk , Piwowarczyk.