Porażka na koniec zgrupowania

czwartek, 04 lutego 2021 16:32 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji, Korona Kielce przegrała z beniaminkiem kazachskiej ekstraklasy – FK Atyrau 1:2. W piątek podopieczni Macieja Bartoszka wrócą do Polski.

Czwartkowy mecz lepiej rozpoczęli kielczanie. W 27. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Jacek Podgórski, który skutecznie egzekwował rzut karny.

„Żółto-czerwoni” nie cieszyli się jednak zbyt długo. W 33. minucie trafienie samobójcze zaliczył Rafał Kobryń, który nie porozumiał się z Marcelim Zpytowskim. Przed przerwą szans bramkowych nie wykorzystali Emile Thiakane i Filipe Oliveira.

W drugiej części inicjatywa należała do beniaminka kazachskiej ekstraklasy. W 56. minucie na prowadzenie wyprowadził go Alex Bruno. Atyrau stworzyło jeszcze kilka groźnych okazji.

Kwadrans przed końcem drugą żółtą kartką ukarany został Marcel Gąsior. Kielczanie nie kończyli jednak meczu w dziesiątkę. Jego miejsce na boisku zajął Bartosz Prętnik.

Dla Korony był to trzeci i ostatni sparing podczas obozu w Turcji. W piątek kielczanie wrócą do Polski.

Korona Kielce – FK Atyrau 1:2 (1:1)

Bramki: Podgórski 27’ (k) – Kobryń 33’ sam, Bruno 65’

Korona: Zapytowski (46' Kozioł) - Podgórski (K) (46' Szymusik), Kobryń (64' Szarek), Zebić (86' Seweryś), Szywacz (46' Grzelak), D. Lisowski (64' Kordas) - Diaz (46' Gąsior; 76' Prętnik), Oliveira (81' Bielka), Pervan (46' Łysiak) - Yilmaz (64' Rybus), Thiakane (81' Bielka)