Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Województwo ze wsparciem dla Korony

wtorek, 29 listopada 2022 15:13 / Autor: Damian Wysocki
„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Województwo ze wsparciem dla Korony
fot. Korona Kielce
„Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Województwo ze wsparciem dla Korony
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego zdecydował się przeznaczyć 600 tysięcy złotych na umowę promocyjną z Koroną Kielce. – Nasz region nie jest duży, ale ma w sporcie istotne osiągnięcia i nimi może się właśnie poszczycić także Korona – mówi marszałek Andrzej Bętkowski.

200 tysięcy złotych trafi do klubu jeszcze w tym roku. Pozostała suma w pierwszym kwartale przyszłego roku. W ramach współpracy marketingowej powstanie spot promujący region z udziałem zawodników Korony, a herb województwa świętokrzyskiego znajdzie się na strojach treningowych pierwszej drużyny.

– Kontynuujemy nasze wsparcie dla Korony. Zdajemy sobie sprawę, że klub, poprzez swoją promocję dla województwa, powinien otrzymać od samorządu większą kwotę, ale musimy również patrzeć na inne zadania, które realizujemy. Wykorzystujemy marketing sportowy do promocji województwa, które wprawdzie jest nieduże, ale ma w sporcie istotne osiągnięcia i nimi może się właśnie poszczycić także Korona, która powróciła do ekstraklasy – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa.

– Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, dlatego jestem bardzo zobowiązany i wdzięczny panu marszałkowi. Mam przyjemność podpisywać z nim drugą umowę. Cieszy mnie też to, że podzielamy wizję funkcjonowania Korony. Przede wszystkim w kontekście szkolenia dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że Korona to nie tylko profesjonalny sport, który służy do promocji województwa, ale również akademia. Jeśli prawdziwym jest powiedzenie, że naszą przyszłością jest młodzież, to myślę że wspólnie powinniśmy w nią inwestować i edukować, tak by stanowiła filar Korony. Ze swojej strony bardzo dziękuję za kolejną umowę i możliwość kontynuacji tej współpracy. Wierzę, że będzie ona trwała jeszcze przez wiele lat – tłumaczy Łukasz Jabłoński, prezes kieleckiego klubu.

Podpisana umowa przewiduje również nadanie województwu świętokrzyskiemu tytułu „partnera meczu”, który będzie rozgrywany w Kielcach oraz tytułu „partnera” realizowanych w telewizji klubowej kilkudziesięciu filmików. Dodatkowo, na oficjalnej stronie klubu znajdzie się herb województwa wraz z przekierowaniem na stronę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Działania promocyjne będą realizowane do końca marca 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO