Remis ekstraklasowiczów w Nowinach

sobota, 07 września 2019 13:07 / Autor: Damian Wysocki

Remisem 1:1 zakończył się sobotni sparing ekstraklasowych Korony Kielce i Rakowa Częstochowa w Nowinach. "Żółto-czerwoni" objęli prowadzenie w 62. minucie, po tym, jak Erik Pacinda skutecznie egzekwował rzut karny. Goście wyrównali dziesięć minut później, a na listę strzelców wpisał się Aleksandar Kolew.  Więcej klarownych sytuacji do strzelenia gola stworzyli sobie zawodnicy z Częstochowy.

– Cieszy koncentracja w defensywie i chęci zawodników. Do poprawy jest jeszcze sporo, ale wiemy, nad czym mamy i musimy pracować. Ten mecz to na pewno dla nas ogromny materiał do analizy na najbliższe treningi – ocenił mecz Sławomir Grzesik, tymczasowy szkoleniowiec Korony Kielce.

Wszystko wskazuje na to, że 49-latek zasiądzie na trenerskiej ławce również w najbliższym ligowym spotkaniu z Wisłą Kraków. Ten mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy na Suzuki Arenie odbędzie się w sobotę, 14 września o godz. 20.

Korona Kielce –  Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: Pacinda 62'k – Kolew 72'

Korona: Kozioł (46' Kukić) – Spychała, Pierzchała, Tzimopoulos, Gardawski (60' Dziwniel) – Żubrowski (60' Pacinda), Gnjatić, Radin (46' Djuranović), Cebula, Puczko (65' Szymusik) – Papadopulos (46' Żyro)

Raków: Szumski – Jach, Azemović (46' Szymonowicz), Kościelny – Bartl (70' Merveille Fundambu), Sapała (34' Luković), Babenko, Schwarz (34' Domański), Nouvier (46' Piątkowski) – Kolew (31' Musiolik), Brown Forbes (57' Kolew)

wypowiedź: cowkoronie.pl