Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Resovia rozbiła Widzew. Korona może pluć sobie w brodę

sobota, 07 maja 2022 19:47 / Autor: Damian Wysocki
Resovia rozbiła Widzew. Korona może pluć sobie w brodę
fot. Grzegorz Ksel
Resovia rozbiła Widzew. Korona może pluć sobie w brodę
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce nie straciła jeszcze szans na bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. W sobotę  kolejną mega sensację sprawiła Resovia Rzeszów, która rozgromiła na wyjeździe Widzew Łódź 1:4.

W piątek „żółto-czerwoni” rozegrali bardzo słabe spotkanie w Opolu i w pełni zasłużenie przegrali z Odrą 1:3. W sobotę mogli stracić matematyczne szanse na drugie miejsce. Doszłoby do tego, gdyby Widzew wygrał u siebie z Resovią.

Klub z Podkarpacia udowodnił, że potrafi grać z faworytami przed tygodniem, kiedy ograł u siebie Arkę Gdynia 4:1. W Łodzi również pokusił się o sensację. Po pierwszej części rzeszowianie prowadzili 2:0 po golach ze stałych fragmentów Dawida Kubowicza i Bartłomieja Wasiluka. W ciągu kwadransa drugiej części wprawili w konsternacje i złość kibiców miejscowych. Kolejne trafienia dołożyli Robert Mikulec i Paweł Wojciechowski. W doliczonym czasie honorową bramkę zdobył Bartłomiej Pawłowski. 

Na dwie kolejki przed końcem Widzew ma 59 punktów – o cztery więcej od czwartej Korony. W niedzielę jego potknięcie może wykorzystać mająca dwa„oczka” mniej Arka Gdynia. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają u siebie z pewną awansu Miedzią Legnica (godz. 12.40).

Korona przystąpi do przedostatniej kolejki z minimalnymi szansami na bezpośredni awans. W sobotę podejmie u siebie GKS Katowice.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO