Senne popołudnie z „młodzieżówką” na Suzuki Arenie

wtorek, 12 października 2021 18:20 / Autor: Damian Wysocki

We wtorkowym meczu kwalifikacji młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21, Polska pokonała na Suzuki Arenie San Marino 3:0.

Kibice, którzy wybrali się na mecz nie oczekiwali wielkiego widowiska, ale na pewno chcieli zobaczyć kilka bramek. Po pierwszych fragmentach mogli do siebie mówić słynnym cytatem z polskiej komedii: „spokojnie, zaraz się rozkręci”.

Nie chciało. Polacy grali przewidywalnie i zbyt wolno. Często wymieniali piłkę w linii obrony. W 29. minucie w końcu przyspieszyli, a po zamieszaniu w polu karnym, przy dużej dozie szczęścia, wynik otworzył Mateusz Bogusz.

Gol nie zmienił sposobu gry „biało-czerwonych”. Zawodnicy  z San Marino grali śmielej. W pierwszej połowie oddali cztery strzały na bramkę, z czego jeden celny.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Podopieczni Macieja Stolarczyka utrzymywali się przy piłce, ale grali zbyt przewidywalnie, aby zaskoczyć obronę przeciwników. Z biegiem czasu coraz mocniej zaznaczała się jednak różnica w przygotowaniu fizycznym zawodników.

W 59. minucie na boisku zameldował się Daniel Szelągowski, wychowanek Korony Kielce, obecnie gracz Rakowa Częstochowa. Kilka chwil później solową akcją popisał się Jakub Kamiński, który podwyższył prowadzenie po strzale z dystansu.

W 66. minucie było już 3:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótki słupek świetnie wykorzystał Łukasz Bejger.

Podopieczni Macieja Stolarczyka stworzyli jeszcze dwie dogodne sytuacje, ale ich licznik bramkowy nie uległ zmianie.

Po czterech meczach eliminacyjnych Polska z siedmioma punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w grupie. W listopadzie jej rywalami będą Niemcy i Łotwa.