Stella szykuje się do sezonu

poniedziałek, 14 grudnia 2015 08:09 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

W miniony weekend w hali Stelli Kielce zostały rozegrane Międzynarodowe Halowe Zawody Mikołajkowe w łucznictwie. To jeden z pierwszych startów po okresie roztrenowania.

W kategorii seniorów zwyciężył Robert Marcinkiewicz, wychowanek Stelli Kielce, a obecnie trener i zawodnik ROKiSu Radzymin. Drugie miejsce na podium wywalczył zawodnik Stelli Tomasz Przepióra. W kategorii juniorów młodszych pierwsze miejsce przypadło Jakubowi Mataninie z Grota Bodzentyn. Jak podkreśla trener kieleckich łuczników, Arkadiusz Ponikowski, ten start stanowi rozgrzewkę przed rozpoczynającym się sezonem halowym. - Uważam, że są to dobre zawody na rozpoczęcie sezonu sportowego. Nasi zawodnicy są w fazie przygotowań po okresie roztrenowania. Ich wyniki na tym etapie nie musza być najwyższe. To dla nich jeden ze startów kontrolnych. Stella zdobywa co roku medale w prawie każdej kategorii wiekowej. Miejmy nadzieję, że tę dobrą passę podtrzymamy również w roku 2016 - mówi Ponikowski.

Oprócz polskich zawodników do walki stanęły również ekipy z Ukrainy i Białorusi. W zawodach nie wystąpiła dwójka zawodników Stelli Kielce. Marta Maciejewska i Maciej Fałdziński brali w tym czasie udział w zawodach w Berlinie. Zajęli tam odpowiednio 33. i 62. miejsce.