Strzelecki rekord sezonu Suzuki Korony Handball

sobota, 21 listopada 2020 14:42 / Autor: Damian Wysocki

W ostatnim tegorocznym meczu szczypiornistki Suzuki Korony Handball pokonały w swojej hali AZS Uniwersytet Warszawski 42:21.

Spotkanie lidera z ostatnią drużyną w tabeli od początku przebiegało pod dyktando kielczanek, które już po 10. minutach prowadziły 9:2.

W sobotę dużo pracy miały skrzydłowe, które raz po raz biegały do kontrataków. W niektórych przypadkach przyjezdne starały się powstrzymywać je do samego końca. Najmocniej takie starcie w 24. minucie odczuła Natalia Jach. Sędziowie nie mieli wątpliwości, aby odesłać na trybuny Sylwię Panek. Suzuki Korona Handball prowadziła do przerwy czternastoma bramkami – 24:10.

W drugiej części szanse dostały wszystkie zawodniczki. Nie przeszkodziło to kielczankom w ustanowieniu strzeleckiego rekordu sezonu. Do tej pory dwa razy rzucały rywalkom po 39 bramek. Teraz wygrały 42:21. Gola numer 40 zdobyła Natalia Jach. Po przerwie podopieczne Pawła Tetelewskiego często testowały wariant gry "siedem na sześć" w ataku.

W siedmiu dotychczasowych spotkaniach Suzuki Korona Handball zgromadziła 18 punktów i jest liderem swojej grupy. W tym roku kielczanki rozegrają jeszcze jeden mecz: w środę, 2 grudnia w II rundzie Pucharu Polski ich rywalem na wyjeździe będzie Zgoda Ruda Śląska. Podopieczne Pawła Tetelewskiego do pierwszoligowej rywalizacji wrócą w styczniu.

Suzuki Korona Handball – AZS Uniwersytet Warszawski 42:21 (24:10)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Szplit – Zygadlewicz 1, Zimnicka 4, Grzejszczak 2, Pastuszka 4, Młynarska-Papaj 1, Gliwińska 4, Staszewska 5, Herman, Skowrońska 5, Orłowska, Jach 3, Piwowarczyk 1, Rosińska 2, Kędzior 10