Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Suzuki sfinansuje obóz Korony. Drużyna wyleci do Turcji już w poniedziałek

piątek, 22 stycznia 2021 16:15 / Autor: Damian Wysocki
Suzuki sfinansuje obóz Korony. Drużyna wyleci do Turcji już w poniedziałek
fot. Grzegorz Ksel
Suzuki sfinansuje obóz Korony. Drużyna wyleci do Turcji już w poniedziałek
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce w poniedziałek wyleci na dziesięciodniowe zgrupowanie do tureckiego Belek. Koszty obozu pokryje główny sponsor klubu – Suzuki Motor Poland. 

Początkowo, ze względów finansowych, kielecki klub zrezygnował z organizacji  wyjazdu zagranicznego. Przygotowania do drugiej części sezonu i plany sztabu szkoleniowego torpedują jednak warunki pogodowe. W przyszłym tygodniu synoptycy prognozują kolejne opady śniegu.

W ostatnich dniach klubowi udało się zorganizować obóz, który potrwa od 25 stycznia do 5 lutego.

– Robimy wszystko, żeby zespół był optymalnie przygotowany do rundy rewanżowej. Oprócz zmian kadrowych i organizacyjnych wewnątrz klubu i pozyskiwania nowych graczy, chcemy stworzyć piłkarzom możliwie jak najlepsze warunki do trenowania. Nikt nie będzie mógł nam wówczas zarzucić, że zrobiliśmy za mało, żeby drużyna mogła dostać się do pierwszej szóstki czy walczyć o awans do Ekstraklasy. Zdecydowaliśmy się pokryć koszty wyjazdu, jako dodatkowy budżet finansowany przez Suzuki Motor Poland – powiedział Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland i przewodniczący rady nadzorczej kieleckiego klubu.

– Jesteśmy wdzięczni panu Piotrowi i firmie Suzuki za możliwość wyjazdu na zagraniczne zgrupowanie. Boisko, na którym trenujemy w Kielcach, jest świetnie przygotowane, ale warunki atmosferyczne, które towarzyszą nam od pewnego czasu w Polsce, najogólniej mówiąc nie są sprzyjające. W Turcji byliśmy już wielokrotnie. Znamy tamtejsze obiekty i wiemy, czego możemy się spodziewać. Bez wątpienia czeka nas pracowity czas – przekonuje Maciej Bartoszek, trener Korony.

W Belek „żółto-czerwoni” rozegrają trzy sparingi. Rywale zostaną ogłoszeni w najbliższym czasie. 

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO