Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Świetna zabawa w Krajnie!

niedziela, 14 czerwca 2015 17:21 / Autor: Damian Wysocki
Świetna zabawa w Krajnie!
Świetna zabawa w Krajnie!
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Ponad 1000 uczestników wzięło udział w pierwszej edycji Festiwalu Biegowego Gór Świętokrzyskich. Biegacze nie tylko mocno rywalizowali o zwycięstwo w cyklu Grand Prix, ale także świetnie bawili się podczas imprez towarzyszących. 

Zmagania w Parku Miniatur i  Rozrywki Sabat Krajno rozpoczęły się w piątkowe popołudnie biegiem towarzyszącym "Od Watykanu do Wulkanu". Następnie zawodnicy ruszyli do rywalizacji w sześciokilometrowym "Biegu Nocnym Górala Świętokrzyskiego", który otwierał cykl festilawego Grad Prix. 

{audio}Jacek Wiatrowski - organizator Festiwalu|sabk1.mp3{/audio}

Sobota to kolejna masa atrakcji przygotowana przez organizatorów. Odbył się między innymi "Bieg w parach ona i on", w którym rywalizowały dwuosobowe zespoły damsko-męskie. W Krajnie startowały również dzieci i młodzież. Najmłodsi musieli pokonać niewielką, aczkolwiek bardzo wymagającą, górzystą trasę. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary, a każde dziecko zostało udekorowane specjalnym medalem i dyplomem. 

{audio}Biegi dzieci i młodzieży|sabk2.mp3{/audio}

Największą atrakcją sobotniego dnia była jednak próba ustanowienia Rekordu Guinnessa w liczbie osób przebranych w kompletny strój czarownicy. Do jego pobicia potrzebne było 1600 osób ubranych w jednolity czarny strój, specjalny kapelusz, a także wyposażonych w miotłę. Do rekordu uczestnikom niestety nie udało się zbliżyć. Trzeba jednak przyznać, że grupa ponad sześciuset wiedźm pod Łysicą robiła niesamowite wrażenie,  wśród nich znalazł się m.in wójt gminy Górno Przemysław Łysak. 

{audio}Rekord Guinnessa w liczbie osób przebranych za czarownice|sbk3.mp3{/audio}

Po 13 zawodnicy wyruszyli do boju w dziesięciokilometrowym "Biegu Baby Jagi". Uczestnicy nie tylko musieli zmierzyć się z wymagającą trasą, ale także z piekielny upałem. Termometry w chwili biegu pokazywały ponad 30 stopni Celsjusza. Pomimo ogromnego zmęczenia każdy z uczestników był z siebie zadowolony i potwierdzał, że to był jeden z najtrudniejszych biegów, w których brał udział.

{audio}Uczestnicy biegu na 10 km|sabk4.mp3{/audio}

Rywalizacje I Festiwalu Gór Świętokrzyskich zakończył "Bieg o Puchar Gór Świętokrzyskich" na dystansie 44 kilometrów. Uczestnicy pokonali morderczą trasę ultramaratonu wiodącą przez urokliwe ścieżki Parku Narodowego.  

Rywalizacje w cyklu Grad Prix wygrał Miłosz Szcześniewski - jeden z najlepszych biegaczy górskich w naszym kraju. Wśród pań triumfowała Ukrainka  Darja Michajlova .

Po 16 odbyła się dekoracja najlepszych. Zwycięzcy otrzymali od organizatorów czeki na kwotę 5000 zł. Wśród uczestników odbyła się za loteria nagród, która wywołała. uśmiech na twarzy nie jednego z biegaczy.

Rywalizacja w I Festiwalu Gór Świętokrzyskich już za nami. Trzeba przyznać, że pomimo pierwszej edycji organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Można było ekscytować się nie tylko bardzo ciekawą sportową rywalizacją, ale również udało się świetnie pokazać piękno naszego regionu. Kolejne biegi w Krajnie już za rok!

fot. Paweł Kosin 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO