Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Transfer „last minute” Korony stał się faktem

środa, 24 lutego 2021 19:58 / Autor: Damian Wysocki
Transfer „last minute” Korony stał się faktem
fot. Korona Kielce
Transfer „last minute” Korony stał się faktem
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Potwierdziły się wcześniejsze informacje, ostatniego dnia zimowego okienka transferowego nowym zawodnikiem Korony Kielce został Marcin Szpakowski. Środkowy pomocnik związał się z „żółto-czerwonymi” trzyipółletnim kontraktem. 

Kielecki klub osiągnął porozumienie z piłkarzem jakiś czas temu. Długo wydawało się, że 20-latek dołączy do zespołu Macieja Bartoszka dopiero 1 lipca, po tym jak wygaśnie jego umowa ze Śląskiem Wrocław. Klubom udało się jednak dogadać w sprawie transferu definitywnego już teraz.

Marcin Szpakowski uchodzi za spory talent.  Wychowanek UKP Zielona Góra trafił do Wrocławia w 2017 roku. W trwających rozgrywkach zaliczył pięć minut w wyjazdowym meczu 4. kolejki z Pogonią Szczecin. „Jesienią” zagrał w 11 spotkaniach drugoligowego Śląska II.

–  Znam go z występów w Śląsku Wrocław. To piłkarz regularnie trenujący z pierwszą drużyną, wiodąca postać rezerw tego klubu. Bardzo uniwersalny i kreatywny środkowy pomocnik  –  komplementuje piłkarza Maciej Gil, szef skautingu kieleckiego klubu.

–  Dużo rozmawiałem z panem Gilem, który przedstawił plan na mnie, opowiedział jak funkcjonuje cały klub i dlatego zdecydowałem się dołączyć do Korony. Mam nadzieję, że zbiorę tutaj cenne doświadczenie i pomogę drużynie w awansie do ekstraklasy – mówi Marcin Szpakowski.

To ósmy zawodnik, którego Korona Kielce pozyskała w zimowym okienku transferowym.    

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO