Vive pokonało Górnika

wtorek, 07 marca 2017 18:46 / Autor: Damian Wysocki

Vive Tauron Kielce częściowo zmazało plamę po ostatniej porażce z IFK Kristianstad. Częściowo, bo mistrzowie Polski w starciu 21. kolejki PGNiG Superligi z Górnikiem Zabrze, co prawda wygrali 33:29, ale po raz kolejny w tym roku rozegrali przeciętne spotkanie. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli bardzo duże problemy z rozmontowaniem dobrze dysponowanej defensywy gości, a w końcówce razili sporą nieskutecznością. Podczas wtorkowego pojedynku wynik przez niemal całe sześćdziesiąt minut oscylował w granicach remisu. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Vive był Karol Bielecki, który rzucił osiem bramek.

Vive Tauron Kielce - Górnik Zabrze 33:29 (19:16)

Vive Tauron: Ivić, Szmal - Vujović, Walczak 3, Chrapkowski, Kus, Bielecki 8, Jachlewski 1, Strlek 7, Bis, Lijewski, Paczkowski 5, Zorman 3, Bombac 2, Djukić 4.

NMC Górnik: Kornecki, Galia, Kicki - Daćko 8, Tomczak 2, Kryński, Piątek 1, Sluiters 4, Łukawski, Buszkow, Tatarintsev 4, Gliński 2, Tokaj, Fąfara, Ścigaj 5, Adamuszek 1.

W 50. minucie czerwoną kartką za trzy dwuminutowe wykluczenia ukarany został Mateusz Kus.

W spotkaniu z Górnikiem w szeregach kieleckiej drużyny zabrakło Michała Jureckiego i Julena Aginagalde oraz kontuzjowanych Tobiasa Reichmanna i Mariusza Jurkiewicza.

Vive w sobotę w ostatnim grupowym spotkaniu Ligi Mistrzów w Hali Legionów zmierzy się z Mieszkowem Brześć.