[WIDEO] Szelągowski znowu jak Messi. Wychowanek Korony bohaterem hitu ekstraklasy

niedziela, 22 listopada 2020 14:41 / Autor: Damian Wysocki
[WIDEO]  Szelągowski znowu jak Messi. Wychowanek Korony bohaterem hitu ekstraklasy

Daniel Szelągowski na początku sezonu za niespełna milion złotych zmienił Koronę Kielce na Raków Częstochowa. W niedzielnym hicie 10. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Lechowi Poznań zdobył gola na 3:3.

Spotkanie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu przyniosło dużo emocji. Po pół godzinie Raków prowadził 2:0, a przy golach Iviego Lopeza i Oskara Zawady asystował Marcin Cebula, który kilka poprzednich sezonów spędził w Koronie.

Lech szybko złapał kontakt po trafieniu Mikaela Ishaka. Gospodarze po przerwie wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisali się Jakub Moder i Dani Ramirez.

Ostatnie słowo należało jednak do Rakowa, a konkretnie Daniela Szelągowskiego. Wychowanek Korony pojawił się na placu gry w 83. minucie, zmieniając Marcina Cebulę. 18-latek w doliczonym czasie gry, na 90 sekund przed końcowym gwizdkiem, popisał się znakomitym rajdem. Przyjął piłkę jeszcze na swojej połowie, a następnie z dziecinną łatwością wymanewrował defensorów Lecha. Całość zakończył ładnym strzałem.

Akcja była bardzo podobna do tej, którą Daniel Szelągowski popisał się w ostatnim meczu poprzedniego sezonu przeciwko ŁKS-owi.