Wypożyczeni ze zmiennym szczęściem

piątek, 24 marca 2023 13:21 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Siedmiu zawodników Korony Kielce jest wypożyczonych do klubów z poziomu centralnego. Jak radzili sobie w ostatnich dwóch kolejkach?

W PKO BP Ekstraklasie występuje Bartosz Śpiączka, który ostatniego dnia okienka, po burzliwym okresie w kieleckim zespole, został wypożyczony do Wisły Płock.

W ostatnich kolejkach rozegrał 80 minut w domowym meczu przeciwko Widzewowi, a także niewiele ponad godzinę w starciu z Górnikiem w Zabrzu.

Na zapleczu elity, w Fortuna I Lidze, gra trzech graczy „żółto-czerwonych”. Bramkarz Jakub Osobiński nadal jest zmiennikiem Krzysztofa Bieleckiego w Ruchu Chorzów. „Niebiescy” są  wiceliderem rozgrywek.

Pomocnicy Jakub Górski oraz Oskar Sewerzyński nie mogą zapisać ostatnich meczów do udanych. Niedawno przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem aż 0:6. Sewerzyński rozegrał całe spotkanie, a Górski wszedł w 56. minucie. W bezbramkowo zremisowany, domowym pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec role się odwróciły. Górski grał 81 minut, a Sewerzyński dziewięć.

Na najniższym ze szczebli centralnych w eWinner II Lidze jest trzech młodych graczy Korony.

W Stomilu Olsztyn gra stoper Igor Kośmicki. W derbach Warmii i Mazur z Olimpią Elbląg oraz spotkaniu w Polkowicach rozegrał pełną liczbę minut. Jego drużyna zremisowała z rywalami 0:0. Urodzony w Opocznie gracz w starciu z Górnikiem zobaczył żółtą kartkę.

W Kotwicy Kołobrzeg występują Janusz Nojszewski i Adrian Bielka. Ich drużyna w ostatnich kolejkach grała w Puławach oraz u siebie z Hutnikiem Kraków. Pierwszy z wymienionych w obu spotkaniach rozegrał łącznie 90 minut. Drugi, nie pojechał na mecz z Grupą Azoty Wisłą, ale tydzień później zaliczył 71 minut w domowym starciu z “Hutnikami”.