Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Final4 2023 SPORT

SPORT

Zastrzyk energii i finansów dla Korony. Klub ma nowego sponsora

wtorek, 21 marca 2023 13:28 / Autor: Damian Wysocki
Zastrzyk energii i finansów dla Korony. Klub ma nowego sponsora
Zastrzyk energii i finansów dla Korony. Klub ma nowego sponsora
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce, została sponsorem strategicznym Korony Kielce.

Umowa została podpisana na rok. W ramach współpracy logo spółki skarbu państwa znajdzie się na strojach treningowych drużyny, będzie pojawiało na bandach reklamowych oraz materiałach prasowych klubu.

– Mamy fantastyczny dzień dla Korony. Pracuję tutaj od listopada 2021 roku. Przez ten czas robię wszystko, aby rozwijać klub. Celów było bardzo dużo. Jednym z najważniejszych było to, aby naszej organizacji można było zaufać. Cieszę się, że taka firma została naszym sponsorem. To docenienie naszej pracy. Radość jest podwójna. Cieszę się, że mogę liczyć na wsparcie minister Anny Krupki. Mam nadzieję, że to zwrot w historii klubu. Te złe rzeczy są przeszłością. Przed nami tylko lepsze czasy. Dla nas to istotne wsparcie. Nie zażegnamy wszystkich problemów, ale zbliżamy się, aby finansowo było lepiej – powiedział Łukasz Jabłoński, prezes kieleckiego klubu.

– Jesteśmy dumni z możliwości podpisania tej umowy. Grupa Enea wspiera sport zawodowy i amatorski. Jesteśmy związani z regionem świętokrzyskim przez naszą elektrownię w Połańcu. To klub naszych pracowników. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Z naszym wsparciem nie zabraknie dobrej energii – wyjaśnia Artur Murawski, dyrektor departamentu sponsoringu, promocji i zarządzania marką Enea.

W konferencji prasowej uczestniczyła również minister Anna Krupka. Jak przyznała, to początek szerszej współpracy, która skupi się również na rozwoju klubowej akademii.

– To dla mnie ważny dzień. Korona, klub któremu kibicuje, zyskuje nowego sponsora, uznaną spółkę skarbu państwa. To pierwszy taki podmiot w sponsoringu Korony. Ważne, że odbywa się to w roku jubileuszowym. Z prezesem Jabłońskim nawiązaliśmy współpracę. Opracowujemy strategię rozwoju. Będzie dotyczyła rozwoju infrastruktury sportowej, przede wszystkim dla młodych adeptów sportu. Wierzę, że dzięki przedsięwzięciom, które podejmiemy, że młode sportowe talenty będą mogły trenować na nowoczesnych boiskach. Chcemy podnosić również jakość szkolenia. Chcemy nawiązać współpracę z uznanymi akademiami w Europie. Wierzę, że dzięki takiemu kompleksowemu podejściu, wspieraniu sportu dzieci i młodzieży, rozwoju infrastruktury, Korona będzie mogła osiągać jeszcze większe sukcesy – powiedziała Anna Krupka.

Wsparcie finansowe od Enei zostanie utrzymane nawet w przypadku spadku do niższej klasy rozgrywkowej. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO