Zawiodła skuteczność. Koniec marzeń o Final Four

sobota, 28 kwietnia 2018 18:47 / Autor: Piotr Natkaniec

Niestety, PGE VIVE Kielce nie odrobiło 6-bramkowej straty z własnego parkietu w starciu z Paris Saint Germain. Francuzi okazali się lepsi również w rewanżu wygrywając 35:32. Oznacza to koniec europejskiego sezonu dla kielczan.

Początek spotkania wlał sporo nadziei w serca kieleckich kibiców, bo już po 10 minutach mistrz Polski wygrywał 6:3. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale bardzo szybko w bramce gospodarzy rozgrzał się Omeyer i obronił kilka rzutów kielczan. Przewaga jednak szybko topniała przede wszystkim przez brak skuteczności w ofensywie . W 19. minucie PSG doprowadziło do remisu 8:8. Od tego momentu PGE VIVE grało z Francuzami punkt za punkt, ale końcówka należała do gwiazd z Paryża, którzy ostatecznie schodzili do szatni przy wyniku 17:15.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Kielczanie atakowali, mieli przewagę, ale kompletnie nie wykorzystywali swoich szans. Pomimo dobrej gry w defensywie, marnowali większość kontr. W roli głównej wystąpił były bramkarz Orlenu Wisły Płock, Rodrigo Corrales, który nie miał problemu z obroną graczy swoich byłych kolegów z ligi polskiej.  PGE VIVE doprowadziło do remisu, później dwukrotnie obejmowało nawet dwubramkowe prowadzenie, ale za każdym razem je traciło. Ostatnie 10 minut należało do PSG. Podopieczni Zvonimira Serdarusicia z każdą minutą czuli się coraz bardziej pewni awansu i zaczęli grać na pełnym luzie.

Paris Saint-Germain - PGE VIVE Kielce 35:32 (17:15)