Zdecydowała czwarta kwarta. Akademicy przegrywają w Bielsku-Białej

środa, 06 marca 2024 20:52 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Po dobrym meczu koszykarze UJK Kielce przegrali z drużyną Basket Hills Bielsko-Biała 91:81 w zaległym meczu 22. kolejki 2. Ligi Mężczyzn.

Początek należał do Akademików. W połowie pierwszej kwarty prowadzili oni aż 15:3. Nieco słabsza druga część pierwszej kwarty doprowadziła do zmniejszenia przewagi kielczan i po dziesięciu minutach było 22:16.

Nie najlepiej ułożył się dla podopiecznych Rafała Gila początek drugiej kwarty. Gospodarze wyszli nawet na minimalne prowadzenie. Po wyrównanej końcówce drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 36:35 dla naszych zawodników.

Kosz za kosz – tak w skrócie można opisać trzecią kwartę. Nic więc dziwnego, że skończyła się minimalną przewagą gospodarzy 61:60.

To właśnie zawodnicy z Bielska-Białej przejęli inicjatywę na początku czwartej kwarty. Wykorzystali błędy w obronie i ataku kielczan, a po minucie było już 68:60 dla rywali Akademików. Chodź kielczanom udało się jeszcze zmniejszyć stratę, to jednak sama końcówka wyglądała już gorzej.

Punkty dla UJK Kielce: Wojciech Pisarczyk – 23 ; Piotr Łosiak – 22; Oskar Lesisz – 11 ; Jakub Lewandowski – 9 ; Piotr Osiakowski – 7; Dominik Wesołek – 6; Dzmitry Makhnach – 3.

Kolejny mecz Akademicy zagrają w sobotę (9 marca). U siebie podejmą MKS II Dąbrowę Górniczą. Początek spotkania w Uniwersyteckim Centrum Sportu o godzinie 13.