Zwycięstwo w Norwegii. Industria Kielce wygrała z Kolstad

czwartek, 21 września 2023 18:25 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Kolstad 32:30. Najwięcej bramek dla kielczan - 6 - zdobył Szymon Sićko.

W kadrze meczowej „żółto-biało-niebieskich” zabrakło Cezarego Surgiela oraz Eliota Stenmalma. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami Tałanta Dujszebajewa, w szerokim składzie nie znaleźli się również wracający po długich urazach Paweł Paczkowski i Hakur Thrastarson.

Dobrze w mecz weszli kielczanie. W pierwszej akcji spotkania bramkę rzucił Alex Dujszebajew, a skuteczną interwencją popisał się Miłosz Wałach. Dwubramkową przewagę mistrzowie Polski osiągnęli już w 6. minucie po skutecznym rzucie Artsema Karaleka (3:1).

W 10. minucie meczu Industria Kielce remisowała w Trondheim 4:4 po golu Erlenda Johnsena. Cztery minuty później po trafieniu Sandera Sagosena mistrzowie Norwegii wyszli na pierwsze prowadzenie 5:6.

Po 20. minutach spotkania na tablicy świetlnej w hali Spectrum widniał rezultat 9:7. Podczas gry w osłabieniu świetną interwencją w bramce popisał się Miłosz Wałach.

Dzięki dwóm bramkom Szymona Sićki w 23. minucie przewaga Industrii wzrosła do trzech trafień - 11:8. Dobra gra pozwoliła kielczanom wypracować sześciobramkową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej połowy - 17:11.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Kielczanie byli skuteczni w ataku, a w bramce dobrze spisywał się Miłosz Wałach.

W 40. minucie 20-krotni mistrzowie Polski prowadzili w Trondheim 21:16 po dwóch z rzędu bramkach Sandera Sagosena. Błędy kielczan w kolejnych akcjach sprawiły, że Norwegowie zbliżyli się na dystans trzech trafień.

Na dziesięć minut przed końcem rywalizacji podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili 28:24 po wykorzystanej okazji Szymona Sićki.

Ostatecznie „żółto-biało-niebiescy” triumfowali w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów nad norweskim Kolstad 32:30.

W 3. kolejce EHF Champions League mistrzowie Polski zagrają w Hali Legionów z francuskim PSG. Więcej informacji o biletach na ten mecz można znaleźć TUTAJ. W najbliższą niedzielę (24 września) kielczanie rozegrają natomiast wyjazdowe z spotkanie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Początek meczu o godzinie 16.