Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nowe osiedle powstaje pod Buskiem!

piątek, 03 czerwca 2022 08:39 / Autor: Weronika Kępa
Nowe osiedle powstaje pod Buskiem!
Nowe osiedle powstaje pod Buskiem!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miejsce pełne słońca, zieleni, ciszy i spokoju – tak właśnie wiele osób opisuje Busko–Zdrój. Zaledwie trzy kilometry od centrum miasta powstaje nowe osiedle „Pod Wierzbami” składające się z pięciu budynków w zabudowie szeregowej.

Nowe osiedle powstaje na przedmieściach Buska, przy ulicy Wierzbowej, skąd w zaledwie pięć minut można dojechać do centrum miasta. Jak wiadomo, Busko–Zdrój to świętokrzyska perełka, w której oprócz znanych w całej Polsce uzdrowisk i sanatoriów można znaleźć również tężnie solankową, park zdrojowy, wiele szlaków pieszych i rowerowych.

– Nie bez powodu w herbie tej miejscowości widnieje słońce. To symbol wspaniałego mikrokliomatu, który mamy w tej części województwa. Ponad trzysta słonecznych dni w roku sprawia, że Busko-Zdrój uznaje się za najbardziej nasłonecznione polskie uzdrowisko – mówi Joanna Kowacz–Makówka, pośrednik nieruchomości w regionie.

Powstające w tym miejscu apartamenty będą miały od około 70 do blisko 150 metrów kwadratowych. Wśród nich dwa lokale jednopoziomowe, dwa lokale dwupoziomowe oraz trzy domki na wyłączność z garażem oraz dodatkową przestrzenią na strychu. – Przy każdym z nich będzie duży, zaciszny ogród, który daje możliwość bliskiego obcowania z naturą – dodaje pośrednik.

Inwestycja powstaje w duchu eko. – Każdy lokal będzie miał rozprowadzone energooszczędne ogrzewanie podłogowe przystosowane do zasilania nowoczesną pompą ciepła, a także instalację przygotowaną do montażu fotowoltaiki. Takie rozwiązania gwarantują przede wszystkim niższe koszty utrzymania. Brak grzejników w apartamentach ułatwia również aranżacje wnętrz – wyjaśnia Kowacz–Makówka.

Co ważne, w najbliższym sąsiedztwie znajdują się wyłącznie działki przeznaczone pod domki jednorodzinne. – Plan zagospodarowania przestrzennego gwarantuje, że nie powstaną tu żadne uciążliwe dla mieszkańców obiekty, takie jak hotele, sanatoria czy wysokie budynki, zasłaniające piękne widoki. Projekt łączy atrakcyjną lokalizację, piękny krajobraz, nowoczesne rozwiązania oraz przestronne wnętrza – dodaje pośrednik.

Mimo że osiedle „Pod Wierzbami” jest zlokalizowane z dala od zgiełku miasta, w pobliżu znajduje się wszystko co niezbędne do codziennego funkcjonowania. Do najbliższego sklepu spożywczego można dostać się w zaledwie trzy minuty.

– W pobliżu znajduje się także kilka placówek edukacyjno-opiekuńczych, placów zabaw, szpitala oraz apteki – wylicza nasza rozmówczyni.

Szczegółowe informacje na temat osiedla „Pod Wierzbami” można uzyskać pod numerem telefonu: 600 809 952.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO