Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Nowy niebieski pojemnik na papier

poniedziałek, 30 października 2017 13:00 / Autor: Radio eM
Nowy niebieski pojemnik na papier
Nowy niebieski pojemnik na papier
Radio eM
Radio eM

Od 1 marca 2018 roku zaczną obowiązywać w Kielcach nowe zasady prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Ma to związek z wejściem w życie rozporządzenia ministra środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów komunalnych.

Dodatkowo mieszkańcy oraz właściciele nieruchomości niezamieszkałych prowadzący selektywną zbiórkę odpadów otrzymają pojemniki oraz worki koloru niebieskiego przeznaczone na odpady z papieru. Do tej pory papier był gromadzony łącznie z odpadami z tworzyw sztucznych w pojemnikach koloru żółtego. Co zatem należy wrzucać do pojemnika koloru żółtego po zmianach? Metale i tworzywa sztuczne takie jak m.in. odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, plastikowe opakowania, opakowania po środkach czystości, aluminiowe puszki po napojach i sokach czy plastikowe torby lub worki. Natomiast nie wrzucamy m.in. zużytego sprzętu elektronicznego i AGD czy butelek i pojemników z zawartością.

Do nowych pojemników koloru niebieskiego wrzucamy m.in. karton, tekturę, gazety, książki czy opakowania z papieru, ale nie wrzucamy chociażby ręczników papierowych czy pieluch i podpasek. Szkło należy wrzucać do pojemnika lub worka zielonego, a odpady ulegające biodegradacji do pojemnika lub worka brązowego. Z kolei wszystko to, czego nie można odzyskać w procesie recyclingu, z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych wyrzucamy do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Przypominamy, że odpady niebezpieczne takie jak baterie czy sprzęt RTV AGD można oddać w specjalnie wyznaczonych do tego punktach.

herb_Kielc (1).jpg logo wfosigw.jpg

Tag: kielce Miasto
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO