Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: Módlmy się za misjonarzy

piątek, 01 lipca 2022 10:46 / Autor: Michał Łosiak
Biskup Jan Piotrowski: Módlmy się za misjonarzy
Biskup Jan Piotrowski: Módlmy się za misjonarzy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W Pierwszy Piątek Miesiąca Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w bazylice katedralnej. W naszej diecezji to także dzień modlitw za misje i misjonarzy.

Eucharystia została odprawiona przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej. W swoim słowie, Pasterz naszej diecezji przypomniał, że w centrum każdego Pierwszego Piątku Miesiąca jest Boskie Serce Pana Jezusa.

– Możemy przywołać słowa Pana Jezusa z Ewangelii według świętego Mateusza, który prosi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. uczcie się ode Mnie, bo Jestem cichy i pokornego serca”. Do Boskiego Serca Pana Jezusa zwracamy się z pokorą, aby z tego źródła miłości popłynęły obfite łaski, które nas uzdrowią, przemienią i dadzą nadzieję, abyśmy w te dni nowego miesiąca byli rzeczywiście świadkami Jezusa Zmartwychwstałego, Jego prawdy i miłości – tłumaczył biskup Jan Piotrowski

– Jak od lat, w Pierwszy Piątek Miesiąca modlimy się w intencji papieskiej, abyśmy polecali osoby starsze, które są korzeniami wszelkiej społeczności, żeby były nauczycielami młodych ludzi. Jednocześnie modlimy się za misjonarzy i misjonarki, którzy wyrośli na ziemi Kościoła kieleckiego. W sposób szczególny zanosimy do Boga prośby w intencji ks. Wojciecha Skorupy, który posługuje w Kazachstanie, w parafii świętego Antoniego Padewskiego – dodał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO