KOŚCIÓŁ
Szósta rocznica śmierci biskupa Kazimierza Ryczana


Mija sześć lat od śmierci Biskupa Kieleckiego Kazimierza Ryczana. W bazylice katedralnej Mszę Świętą w jego intencji sprawował Biskup Kielecki Jan Piotrowski.
Eucharystia została odprawiona przed ołtarzem Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.
– Biskup Kazimierz Ryczan był odważnym i dobrym pasterzem, za co szczerze dziękujemy Bogu, ale też powierzamy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Towarzyszy nam świadomość, że przyszłość każdego wierzącego człowieka, którego Bóg obdarzył łaską w sakramencie Chrztu Świętego jest pełna nadziei na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz –mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.
Posłuchaj całej homilii:
Biskup Kazimierz Ryczan urodził się 10 lutego 1939 roku w Żurawicy, jako syn Stanisława i Joanny. Tam również skończył Szkołę Podstawową. W Przemyślu uczęszczał do tamtejszego liceum. W wieku 17 lat wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia z rąk biskupa Franciszka Bardy przyjął 16 czerwca 1963 roku.
Po wikariacie w Szebnie i Rzeszowie został wysłany na studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był duszpasterzem akademickim w Rzeszowie, a od 1976 roku pracownikiem naukowym na KUL. Tam został doktorem habilitowanym.
W 1993 roku został mianowany Biskupem Kieleckim przez św. Jana Pawła II i wyświęcony przez kardynała Franciszka Macharskiego. Współkonsekratorami byli: arcybiskup Edward Nowak i biskup Mieczysław Jaworski. Ingres miał miejsce 11 września 1993 roku. Biskup Kazimierz Ryczan zmarł 13 września 2017 roku. Jest pochowany w Krypcie Biskupów Kieleckich w bazylice katedralnej.

![[FOTO+VIDEO] Uwielbili Pana Boga w Centrum Kielc](/media/k2/items/cache/0b0aa366ff3263899c6f7b5d1c97ade2_L.jpg)
![[TRANSMISJA] Rozpoczęło się Uwielbienie w Centrum Miasta](/media/k2/items/cache/afecc428c0e0fed878d6188f52d125e4_L.jpg)





