Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[VIDEO I ZDJĘCIA] Nowy punkt ze zdrową żywnością na mapie Kielc – pierwszy w Polsce!

czwartek, 16 lipca 2020 11:21 / Autor: Aleksandra Rękas

Dzisiaj (16 lipca) rusza stacjonarny i internetowy sklep Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Punkt zlokalizowany jest na u. Nowy Świat 20, a w ofercie ma ekologiczne produkty od regionalnych dostawców – między innymi wędliny, soki, miody, sery czy nabiał. Każdy miłośnik zdrowej żywności znajdzie coś dla siebie.

Sklep powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, którzy coraz chętniej sięgają po produkty ekologiczne.

- Nasze motto to „Silni z natury” i myślę że ono najlepiej oddaje ideę tego przedsięwzięcia. Produkty mają gwarancję jakości – wszystkie pochodzą od członków Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Oznacza to, że są certyfikowane krajowymi i europejskimi systemami jakości. Są dostarczane przez polskich producentów, którzy dbają by ich żywność była jak najmniej przetworzona – wyjaśnia Alicja Stępień, prezes zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w świętokrzyskim.

- Wspaniale, że pierwszy w Polsce sklep z takimi ekologicznymi produktami powstał w Kielcach. Mam nadzieję, że mieszkańcy chętnie będą korzystać z tego asortymentu, bo inwestycja w dobrą żywność to inwestycja w zdrowie. To także świetna promocja naszych lokalnych producentów – stwierdził Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

O tym, że sklepy z ekologiczną żywnością są dobrą inwestycją nie tylko dla rolników, ale także dla mieszkańców naszego regionu mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

- To ogromna wygoda, że sklep z takimi artykułami znajduje się w centrum Kielc. Kupimy w nim zdrowe produkty, a pamiętajmy że to niezwykle ważne by dbać o to co jemy. To oczywiście istotne również dla rolników, którzy produkują tego typu żywność – zaznaczyła Renata Janik.

- Bardzo się cieszę, że w Kielcach zrodziła się taka inicjatywa. Będziemy eksponować nasze regionalne produkty, bo są tego warte. Mają także przeogromny wpływ na nasze zdrowie – trzeba przypominać o tym zwłaszcza teraz, kiedy jesteśmy zalewani niezdrową żywnością - dodał Artur Konarski, przewodniczący Komisji Rolnictwa.

W województwie świętokrzyskim jest około tysiąca gospodarstw produkujących ekologiczną żywność.

fot. Mateusz Wolski

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO