Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Blisko 300 zgłoszeń w ciągu doby! Aplikacja „Ulepszamy Kielce” robi furorę

czwartek, 20 stycznia 2022 14:07 / Autor: Weronika Kępa
Blisko 300 zgłoszeń w ciągu doby! Aplikacja „Ulepszamy Kielce” robi furorę
Blisko 300 zgłoszeń w ciągu doby! Aplikacja „Ulepszamy Kielce” robi furorę
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Choć nowa aplikacja „Ulepszamy Kielce” została uruchomiona nieco ponad dobę temu, mieszkańcy już zamieścili na niej blisko 300 zgłoszeń – zarówno problemów, jak i pomysłów na rozwój miasta.

– Zainteresowanie, które wzbudziła aplikacja „Ulepszamy Kielce” absolutnie nas nie zaskoczyło. Może nie sądziliśmy, że po dobie od jej uruchomienia pojawi się tyle zgłoszeń. Natomiast zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że jest to narzędzie, które spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Jak się okazuje, większość zgłaszanych w ciągu ostatnich godzin problemów dotyczy infrastruktury drogowej w mieście – kolein, nierówności, chodników itd.

– Pojawia się też dużo podpowiedzi dotyczących umieszczania stojaków na rowery w nowych lokalizacjach i tworzenia miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje Porębski.

Wśród zgłoszeń nie brakuje również innych pomysłów dotyczących m.in. sygnalizacji świetlnych, dodatkowych koszy na śmieci, przystanków autobusowych czy organizacji ruchu.

– Biorąc pod uwagę, że społeczeństwo jest coraz bardziej nowoczesne i coraz lepiej radzi sobie z różnymi aplikacjami wiedzieliśmy, że także w przypadku tego narzędzia nie będzie z tym kłopotu. Zwłaszcza, że sposób jego obsługi jest bardzo prosty i intuicyjny – stwierdza nasz rozmówca.

Przypominamy, że z aplikacji można korzystać pod adresem www.ulepszamy.kielce.eu oraz w aplikacji mobilnej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO