Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[VIDEO] Masz problem? Zgłoś go w nowej aplikacji „Ulepszamy Kielce”

środa, 19 stycznia 2022 10:27 / Autor: Weronika Kępa
[VIDEO] Masz problem? Zgłoś go w nowej aplikacji „Ulepszamy Kielce”
[VIDEO] Masz problem? Zgłoś go w nowej aplikacji „Ulepszamy Kielce”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

„Ulepszamy Kielce” to nowa aplikacja służąca do komunikacji pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami. Wystarczy kilka kliknięć by zgłosić problem dotyczący niedziałającego kasownika w autobusie, przepełnionego kosza na śmieci, dziury w drodze czy zepsutego oświetlenia ulicznego.

Z aplikacji można korzystać poprzez stronę internetową www.ulepszamy.kielce.eu, jak również w formie mobilnej. Użytkownicy Androidów już mogą pobierać ją na swoje telefony, z kolei ci z IOS-em muszą jeszcze chwilę poczekać.

– Mam nadzieję, że ta aplikacja poprawi komunikację między mieszkańcami, a urzędnikami i wiele czynności będziemy mogli wykonywać sprawniej – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

– Kiedy coś nie działa mieszkańcy często zwracają się z tym do mediów, ale okazuje się, że nie zgłosili tego do urzędników, bo nie wiedzieli jak i do kogo. Ta aplikacja ma być odpowiedzią właśnie na takie sytuacje. Prosimy jednak, żeby nie kierować na nią informacji dotyczących zagrożenia życia, bo do tego służą specjalne numery alarmowe – mówi wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Zgłoszenia będą przyjmowane w ośmiu kategoriach: zwierzęta, zieleń miejska i przestrzeń publiczna, komunikacja miejska, porządek i bezpieczeństwo, droga, chodnik, ścieżka rowerowa, bariery architektoniczne, zgłoś pomysł oraz zbieramy dane. Po kliknięciu w dany kafelek wyświetlą się różne podkategorie.

– Po wybraniu jednej z nich ukaże się formularz zgłoszeniowy. Kiedy go wypełnimy i zatwierdzimy, dokument trafi do konkretnej jednostki w Urzędzie Miasta: Miejskiego Zarządu Dróg, Zarządu Transportu Miejskiego, Straży Miejskiej lub wydziału gospodarki komunalnej i środowiska – tłumaczy Leszek Najgeburski, główny specjalista ds. inteligentnego zarządzania zrównoważonym rozwojem.

W aplikacji można zgłaszać nie tylko interwencje, ale również swoje pomysły na ulepszanie Kielc.

– Oprócz tego zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są między innymi elektryczne hulajnogi. Chodzi o to, by wskazać jak największą liczbę lokalizacji, w których zostały postawione stojaki rowerowe oraz utworzone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. By wziąć udział w konkursie trzeba założyć konto w aplikacji i wyrazić odpowiednią zgodę – dodaje Najgeburski.

Aplikacja została zrealizowana w ramach konkursu Human Smart Cities. Miasto nie poniosło żadnych dodatkowych kosztów związanych z jej wdrożeniem i utrzymaniem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO