Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

”Było sobie życie” w Energetycznym Centrum Nauki

poniedziałek, 04 lipca 2016 11:42 / Autor: Radio eM
”Było sobie życie” w Energetycznym Centrum Nauki
”Było sobie życie” w Energetycznym Centrum Nauki
Radio eM
Radio eM

Energetyczne Centrum Nauki zainaugurowało cykl wakacyjnych warsztatów połączonych z emisją odcinków kultowego serialu popularnonaukowego pt. ”Było sobie życie”.

Edukatorzy Centrum przygotowali specjalne scenariusze zajęć warsztatowych połączone z emisją serialu “Było sobie życie”, który niezmiennie od 1987 roku w zabawny sposób odpowiada na pytania związane z fascynującym światem ludzkiego ciała.

Warsztaty ruszyły 28 czerwca. Dzięki współpracy z Wydawnictwem Hippocampus, goście Energetycznego Centrum Nauki dowiadują się między innymi: w jaki sposób oddychamy, co sprawia, że widzimy, jak czujemy smaki i zapachy, dlaczego trzeba myć ręce.

Każdy tydzień lipca to nowy odcinek serialu i inny temat warsztatów prowadzonych w laboratorium. W sierpniu zmyślą o wszystkich tych, którym nie uda się wziąć w nich udziału, ECN planuje ponowną emisję.

Warsztaty połączone ze zwiedzaniem wystawy i projekcją trwają 90 minut i są dostępne dla zwiedzających od wtorku do piątku o godz. 10.30 i 12.30 oraz w soboty o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Bilety w cenie 15 zł/os. do nabycia w kasach centrum oraz przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl.

W tygodniu od 5 do 9 lipca chętni będą mogli dowiedzieć się na czym polega proces widzenia i po co nam łzy. Na zajęciach poznają budowę oka oraz odkryją kilka złudzeń optycznych, dzięki którym wykonają magiczne sztuczki.

Zajęcia dotyczące kubków smakowych, języka oraz zębów zaplanowano na tydzień od 12 do 16 lipca. “Wsłuchaj się w głos serca…” - to warsztaty dotyczące obiegu krwi w organizmie, funkcjonowania serca i jego budowy i odbędą się w kolejnym tygodniu. W ostatnim tygodniu lipca będzie można poznać budowę ucha i dowiedzieć się co ma z nim wspólnego młot pneumatyczny. Będzie też mowa o istocie dźwięku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO