Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Ekologiczny mural na wieżowcu przy ulicy Karczówkowskiej zachwyca

sobota, 06 marca 2021 17:08 / Autor: Adrianna Linertowicz
Ekologiczny mural na wieżowcu przy ulicy Karczówkowskiej zachwyca
Ekologiczny mural na wieżowcu przy ulicy Karczówkowskiej zachwyca
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

„Nie mamy planety B” – takie hasło widnieje na gigantycznym muralu, który ozdobił ścianę wieżowca przy ulicy Karczówkowskiej w Kielcach. Do stworzenia tego niezwykłego projektu wykorzystano ekologiczne farby, dzięki czemu mural zyskał właściwości antysmogowe. Potrafi filtrować powietrze z mocą porównywalną do 250 drzew!

Mural widnieje na południowej ścianie wieżowca przy ulicy Karczówkowskiej 12. Przedstawia dwójkę astronautów poszukujących swojego miejsca na nowej i lepszej planecie. Projekt powstał przy współpracy Formaster Group (właściciel marki DAFI) oraz radnego, Macieja Burszteina. Spółka Formaster współpracowała także z zarządcą budynku w kompleksowej termomodernizacji elewacji, która jest powierzchnią nośną muralu. Inicjatywa stanowi kontynuację kampanii marki „Kosmiczne wyzwanie” z aktorem, Tomaszem Kotem. Reklama jest emitowana w telewizji i Internecie od września ubiegłego roku. Spot ma przypominać, że nie ma lepszego miejsca do życia, niż nasza planeta i z tego powodu należy dbać o nią z jak największym zaangażowaniem.

Jak podkreślają autorzy projektu muralu, ma on przypominać, że nie mamy planety B. Z tego powodu musimy dbać o kondycję naszej Ziemi nie tylko dla nas, ale też z myślą o przyszłych pokoleniach. 

A co sądzą kielczanie o projekcie?

– Cieszę się, że mogę mieszkać w mieście, które dokłada swoją cegiełkę w trosce o naszą planetę – mówi pani Ewa Bogdaj.

­– Pomysł i wykonanie są naprawdę oszałamiające i robią duże wrażenie. Mural na pewno dodaje walorów estetycznych tej części miasta – mówi pan Piotr Waryniak.

– Jestem pozytywnie zaskoczona. Uważam, że w mieście powinno powstawać więcej takich projektów – stwierdza pani Irena Majewska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO