Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Przebudowa Zagnańskiej i Witosa z blisko trzymiesięcznym opóźnieniem

czwartek, 29 lipca 2021 12:14 / Autor: Weronika Kępa
Przebudowa Zagnańskiej i Witosa z blisko trzymiesięcznym opóźnieniem
FB Miasto Kielce
Przebudowa Zagnańskiej i Witosa z blisko trzymiesięcznym opóźnieniem
FB Miasto Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wykonawca jednej z największych inwestycji drogowych prowadzonych obecnie na terenie Kielc poprosił o wydłużenie czasu na jej realizację. Przyczyn było wiele, jednak najważniejszą okazały się liczne kolizje z infrastrukturą podziemną.

Przebudowa Zagnańskiej i Witosa miała zakończyć się w lipcu. Jednak pod koniec czerwca do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach wpłynął wniosek o aneks terminowy, w którym wykonawca prosił o przedłużenie tego czasu o trzy miesiące.

- Wskazał szereg powodów, które według niego spowodowały zwłokę w prowadzeniu robót budowlanych. Ten wniosek jest niezwykle obszerny i został przez nas szczegółowo przeanalizowany – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

- Firma wnioskowała o przesunięcie terminu o trzy miesiące, czyli do końca października. Jednak ostatecznie zdecydowaliśmy, że nie będzie to koniec tylko połowa miesiąca. Głównym powodem opóźnień w realizacji była konieczność wykonywania przez firmę Strabag wielu robót dodatkowych, pierwotnie nieprzewidzianych, związanych z kolizjami instalacji podziemnych. Sporo z nich ujawniło się w tym roku, przede wszystkim na ulicy Witosa – tłumaczy Skrzydło. Mowa między innymi o przebudowie kilkuset metrów gazociągu i pracach wodociągowych.

Najwięcej robót wciąż jest do wykonania na ulicy Witosa. Na kilku jej fragmentach do ułożenia została ostatnia warstwa asfaltu, częściowo brakuje też chodników oraz dróg dla rowerów i zjazdów na posesje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO