Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przejadą na rowerach przez miasto, a potem spotkają się na pikniku

czwartek, 23 czerwca 2022 11:24 / Autor: Weronika Kępa
Przejadą na rowerach przez miasto, a potem spotkają się na pikniku
FB Kielecka Masa Krytyczna
Przejadą na rowerach przez miasto, a potem spotkają się na pikniku
FB Kielecka Masa Krytyczna
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W sobotę, 25 czerwca, w Kielcach już po raz trzeci odbędzie się Święto Rowerzysty. Całość rozpocznie się o godzinie 14.00 na rynku skąd uczestnicy przejadą w kolorowym i głośnym korowodzie rowerowym do Doliny Silnicy.

Przejazd zakończy się około godziny 15:30 piknikiem w Przestrzeni Relaksu, gdzie na uczestników imprezy będą czekać potrawy z grilla, a także tradycyjne specjały kuchni ukraińskiej. Przewidziane są również konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci.

Na miejscu każdy będzie mógł sprawdzić stan techniczny swoich „dwóch kółek" w mobilnym serwisie. Podczas wydarzenia specjalnie dla rowerzystów zagra również zespół Fuzzy Birds oraz duet Rafcox i Tomasz Dąbrowski.

Na tym jednak nie koniec. O godzinie 21:00 odbędzie się seans kina letniego. W ramach inicjatywy zostanie wyświetlony film „Chłopiec z chmur”. Na wszystkich widzów będzie czekał gorący popcorn.

– Kieleckie Święto Rowerzysty w tym roku towarzyszy Świętu Kielc. Promujemy jazdę na rowerze nie tylko turystycznie, ale przede wszystkim jak formę transportu do pracy czy szkoły. To dzień wszystkich rowerzystów - tych młodszych jak i tych bardziej doświadczonych. Zapraszamy całe rodziny! Pokażmy, że społeczność rowerowa w Kielcach jest liczna i aktywna – mówi Agata Stachurska ze Stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje, które jest organizatorem imprezy.

Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenie organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO