Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pułkownik Paweł Chabielski pożegnał się z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

czwartek, 30 września 2021 16:18 / Autor: Michał Łosiak
Pułkownik Paweł Chabielski pożegnał się z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Pułkownik Paweł Chabielski pożegnał się z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Na placu apelowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych pułkownik Paweł Chabielski, dotychczasowym komendant, pożegnał się z jednostką. Swoje obowiązki przekazał podpułkownikowi Jarosławowi Zdanowiczowi.

Dotychczasowy komendant zakończył właśnie swoją czteroletnią kadencję.

– Przez siedemnaście lat służby w Kielcach bywało bardzo różnie. Zdarzały się porażki, ale były również momenty uniesień i niesamowite chwile radości. Czasem brakowało siły, ale byli ludzie, którzy pomagali mi przetrwać trudne momenty i z którymi mogłem dzielić się swoimi przemyśleniami. Za każde dobre słowo i radę – dziękuję. Mam nadzieję, że jeszcze wiele dobrego przede mną – mówił pułkownik Chabielski.

Pułkownik Paweł Chabielski karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku. Z kielecką Bukówką związany jest od roku 2004. Na swoim koncie ma udział w pięciu misjach zagranicznych: w Iraku, trzykrotnie w Afganistanie oraz Republice Środkowej Afryki. Jego obowiązki przejął podpułkownik Jarosław Zdanowicz.

– Jestem głęboko przekonany i mocno wierzę w to, że wspólnym wysiłkiem i dużym zaangażowaniem będziemy dążyć do osiągania jeszcze lepszych rezultatów. Dowodzenie to zaszczyt, ale mam świadomość odpowiedzialności – podkreślał podpułkownik Zdanowicz.

 Podczas uroczystości odchodzący komendant wręczył również specjalne wyróżnienia osobom współpracującym z jednostką na kieleckiej Bukówce i otworzył odnowioną Salę Tradycji w CPdMZ.

Tag: kielce cpdmz
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO