Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Te przystanki wymagają naprawy

środa, 05 maja 2021 16:04 / Autor: Weronika Kępa
Te przystanki wymagają naprawy
Te przystanki wymagają naprawy
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach od kilku lat modernizuje przystanki autobusowe. Okazuje się jednak, że wiele z nich wciąż wymaga remontu. Problem stanowią nie tylko same wiaty, ale również ich otoczenie, w którym często brakuje… koszy na śmieci.

Przystanki zlokalizowane przy ulicy Szczepaniaka, Kusocińskiego oraz alei Na Stadion wymagają pilnej interwencji – tak twierdzą mieszkańcy południowej części miasta. Problem zgłosili radnemu Michałowi Braunowi.

- Wciąż mamy do czynienia z wieloma przystankami, które od lat nie były remontowane i wymagają pilnej naprawy. Mieszkańcy bardzo dokładnie wyliczyli też, na których z nich brakuje koszy na śmieci – informuje radny.

- Kielczanie są czujni i coraz częściej zwracają się do radnych z prośbą o pomoc w takich sprawach. Podejmując tę interwencję przekazałem urzędowi listę przystanków, które wymagają interwencji miasta. Mam nadzieję, że władze wkrótce zajmą się tym problemem – dodaje.

Na wspomnianej liście znalazło się w sumie osiem punktów. Większość, bo aż pięć z nich, dotyczy braku koszy na śmieci przy wiatach na alei Na Stadion, ulicy Kusocińskiego oraz Szczepaniaka. Pozostałe trzy dotyczą konieczności naprawy lub wymiany wiat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO