Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Zasadzą zioła przy Instytucie Dizajnu

czwartek, 27 maja 2021 17:50 / Autor: Weronika Kępa
Zasadzą zioła przy Instytucie Dizajnu
Zasadzą zioła przy Instytucie Dizajnu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zielone, przepyszne i zdrowe – mowa oczywiście o popularnych ziołach takich jak melisa, mięta czy bazylia, które jutro (28 maja o godzinie 18) zostaną zasadzone przed kieleckim Instytutem Dizajnu. Rośliny będą ogólnodostępne i już niedługo wypełnią również donice przed innymi instytucjami kulturalnymi oraz rabaty na miejskich osiedlach.

„Zielniki miejskie – zioła dla kielczan” to kolejny projekt realizowany w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2020. - W ramach piątkowego spotkania wspólnie dobierzemy i zasadzimy zioła, zainstalujemy tabliczki informacyjne, a każdy z uczestników otrzyma broszurę edukacyjną dotyczącą miejskiego ogrodnictwa, właściwości i zastosowania poszczególnych ziół. Do specjalnie przygotowanych drewnianych donic trafią popularne rośliny takie jak tymianek, mięta, szałwia, estragon czy rumianek - informuje Aleksandra Banaś, koordynator projektu.

Już niedługo zielniki pojawią się również na terenie Biura Wystaw Artystycznych, przy Kieleckim Centrum Kultury, na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy oraz przy jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na tym jednak nie koniec. Instytut Dizajnu chce także zasadzić zioła na kieleckich osiedlach - w zaniedbanych lub pustych donicach, klombach czy gazonach zgłoszonych przez samych mieszkańców pod linkiem: https://wypowiedzsie.kielce.eu/wypowiedzsie-zielniki. Kielczanie mają na to jeszcze tylko cztery dni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO