Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zbiórka darów dla chorych na COVID19

wtorek, 30 marca 2021 12:19 / Autor: Adrianna Linertowicz
Zbiórka darów dla chorych na COVID19
Fot. UM Kielce
Zbiórka darów dla chorych na COVID19
Fot. UM Kielce
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Oddziały zakaźne nieustannie zapełniają się chorymi. Potrzebne są podstawowe produkty, takie jak woda mineralna w butelkach, środki higieniczne czy szczoteczki do zębów. Każdy może pomóc, przynosząc te rzeczy do Pałacyku Zielińskiego w Kielcach.

Akcja zbierania darów dla pacjentów Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trwa już od listopada zeszłego roku. Chorzy potrzebują m.in. butelkowanej wody mineralnej (małe butelki), środków higieny osobistej (chusteczki higieniczne i nawilżane, pasty oraz szczoteczki do zębów, ręczniki papierowe, podpaski, mydła z pompką, żele pod prysznic). Można przynosić również kolorowe czasopisma i krzyżówki.

– Miejmy nadzieję, że dzięki trwającym szczepieniom to już ostatni taki atak koronawirusa. Sytuacja w szpitalach staje się trudna, dlatego zachęcamy do jeszcze jednego wysiłku, aby pomóc chorym leżącym w Klinice Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach – mówił kielecki radny, Jarosław Bukowski, który jest jednym z inicjatorów akcji. Jak dodaje, personel szpitala jest wdzięczny za każdą okazaną dotychczas pomoc, która w dużej mierze ułatwia im pracę oraz opiekę nad chorymi.

Potrzebne produkty można przynosić do Pałacyku Zielińskiego w Kielcach, przy ulicy Zamkowej 5, codziennie (również w weekendy) w godzinach od 9 do 19. Osoby chcące pomóc, a nie mające możliwości transportowych, mogą kontaktować się pod numerem telefonu 510 031 685. Organizatorzy zbiórki odbiorą wówczas dary.

Kilkanaście transportów darów już dotarło do Kliniki Chorób Zakaźnych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO