Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

„Koneserzy kolejnego dnia” - Alicja Majewska

środa, 16 listopada 2022 19:17 / Autor: Michał Sierlecki
„Koneserzy kolejnego dnia” - Alicja Majewska
„Koneserzy kolejnego dnia” - Alicja Majewska
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Utwór z zaskakującym teledyskiem towarzyszy premierze kolejnego albumu ponadczasowej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

„Koneserzy kolejnego dnia” to utwór z najnowszej płyty Alicji Majewskiej – "Piosenki Korcza i Andrusa". Piosenka, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, świetnie oddaje nastrój całej płyty: utwór jest refleksyjną, momentami nostalgiczną podróżą w przeszłość, ale też pogodnym, doprawionym odrobiną szaleństwa spojrzeniem na życie z perspektywy – jak mówi o sobie cała trójka – koneserów kolejnego dnia.

Podobnie, jak pozostałe utwory w ramach tego wydawnictwa, singiel został skomponowany przez Włodzimierza Korcza, który towarzyszy Alicji Majewskiej od lat. Trio dopełnił Artur Andrus, który przygotował dla artystki charakterystyczne dla siebie, przewrotne teksty. Piosence towarzyszy oryginalny teledysk animowany autorstwa Marty Janik, która stworzyła barwny kolaż, będący metaforą życiowej podróży całej trójki artystów.

"Pomysł na klip pojawił się od razu, kiedy posłuchałam piosenki. Wiedziałam, że to musi być podróż przez świat, artystka w garniturze (wiem, że uwielbia!) idąca przez różne pory roku... Najpierw stworzyłam garnitur w nuty a potem cały kolażowy świat... W animacji są rożne miasta, mam nadzieję, że widzowie je odkryją, jest Sandomierz, Wrocław (tereny bliskie artystce), Szczecin... Nawet pojawiają się chaty ze skansenu w Sanoku, z którego pochodzi autor tekstów Artur Andrus... Zależało mi na tym, aby pojawiło się dużo różnych elementów, które można odkrywać za każdym razem, kiedy ponownie ogląda się teledysk." - mówi o klipie autorka.

 

żródło: Sony Music Polska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO