Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Chciał potrącić policjantów. Padły strzały

środa, 18 maja 2022 11:07 / Autor: Aleksandra Rękas
Chciał potrącić policjantów. Padły strzały
Chciał potrącić policjantów. Padły strzały
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Napaść na policjantów, niezatrzymanie się do kontroli i jazda bez uprawnień – za te przewinienia odpowie wkrótce 33-latek z Suchedniowa. Mężczyzna po wczorajszej akcji policjantów, trafił do szpitala z raną postrzałową.

Niebezpieczne sceny rozegrały się wczoraj (17 maja), przed godziną 23 w Suchedniowie. Policjanci z miejscowego komisariatu chcieli zatrzymać do kontroli suzuki, którym podróżowało czterech mężczyzn.

- Kierujący zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z oznakowanego radiowozu. Podjął ucieczkę ulicą Zagórską w kierunku kompleksu leśnego – relacjonuje Jarosław Gwóźdź z KPP w Skarżysku-Kamiennej.

Kiedy policjanci wyszli z radiowozu i próbowali zatrzymać uciekiniera, ten z impetem ruszył w ich w kierunku. Jeden z mundurowych oddał więc strzały w stronę auta.

- Mimo przestrzelonej opony kierujący nadal uciekał. Po kilkuset metrach stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z kilkumetrowej skarpy. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali kierującego 33-latka z Suchedniowa – wyjaśnia Gwóźdź.

W ręce mundurowych wpadł też 28-letni pasażer auta, pozostali dwaj uciekli. Jak się okazało, 33-latek został postrzelony w nogę i miał obrażenia miednicy. Trafił do szpitala.

- Po kilku minutach w ręce policjantów wpadli dwaj pozostali pasażerowie - 17-latek z Suchedniowa i 23-latek ze Skarżyska. U starszego funkcjonariusze ujawnili gram białej substancji, wstępnie amfetaminy – dodaje mundurowy.

To nie koniec policyjnych odkryć - przy aucie odnaleziono około 50 gramów, też najpewniej amfetaminy. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi dziesięć lat więzienia. Za niezatrzymanie się do kontroli - pięć lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO