REGION
[FOTO] Wielkie, nielegalne wysypisko śmieci w gminie Oksa
![[FOTO] Wielkie, nielegalne wysypisko śmieci w gminie Oksa](/media/k2/items/cache/ab8962dc93d80b12f6932a32c7e0d150_XL.jpg)
![[FOTO] Wielkie, nielegalne wysypisko śmieci w gminie Oksa](/media/k2/items/cache/ab8962dc93d80b12f6932a32c7e0d150_L.jpg)
Spalona odzież i różnego rodzaju materiały – to ujawnili jędrzejowscy policjanci na jednej z posesji w gminie Oksa. Dwie osoby wpadły na gorącym uczynku, zabezpieczono w sumie blisko 700 m³ odpadów.
Mundurowi z Jędrzejowa, w środę (11 września) otrzymali niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że na jednej z posesji palona jest stara odzież.
– Na gorącym uczynku funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które rozładowywały odpady z naczepy pojazdu ciężarowego i paliły całe baloty ubrań. Policjanci zabezpieczyli kilka naczep z wielotonowymi ładunkami zużytych ubrań i różnego rodzaju tkaninami oraz odpady materiałowe znajdujące się w pomieszczeniach gospodarczych – wylicza sierż. szt. Anita Radgowska z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.
W sumie mundurowi odkryli prawie 700 m ³ odpadów. Dwaj zatrzymani mężczyźni to pracownicy, zajmujący się rozładunkiem i porządkowaniem terenu gospodarstwa.
– Po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni. Natomiast właścicielką nielegalnego składowiska odpadów okazała się 40-letnia mieszkanka woj. łódzkiego, która nie posiadała pozwolenia na transport i składowanie odpadów – informuje Radgowska.
Kobiecie grozi nawet osiem lat więzienia.
Fot. Policja świętokrzyska
https://www.emkielce.pl/region/foto-wielkie-nielegalne-wysypisko-smieci-w-gminie-oksa#sigProGalleria32b73488a4



![[WIDEO] Nieudany przemyt. Zamiast chusteczek… papierosy bez akcyzy](/media/k2/items/cache/d48beab28745a7873bd70d0d98f2f550_L.jpg)




