Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Mesko dostarczy „Pioruny” do Norwegii

wtorek, 29 listopada 2022 15:18 / Autor: Michał Łosiak
Mesko dostarczy „Pioruny” do Norwegii
Mesko dostarczy „Pioruny” do Norwegii
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Siły Zbrojne Królestwa Norwegii będą wyposażone w systemy rakietowe „Piorun” – poinformowało skarżyskie "Mesko". Umowa w tej sprawie została podpisana we wtorek, 29 listopada, w Oslo. Norwegia jest kolejnym po Estonii oraz Stanach Zjednoczonych krajem, który zdecydował się na zakup zestawów.

W ramach wartego kilkadziesiąt milionów euro kontraktu, "Mesko" dostarczy kilkaset rakiet „Piorun” oraz zestawy startowe.

– Umowa jest wynikiem postępowania prowadzonego w trybie otwartym, w którym konkurowaliśmy z europejskimi i amerykańskimi dostawcami tej klasy uzbrojenia. Praca wykonana przez ostatni rok przez Polską Grupę Zbrojeniową sprawiła, że nasza oferta okazała się znacznie lepsza, niż naszych konkurentów i wygraliśmy przetarg. Oczywiście nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Jest to nasz przystanek w ekspansji na rynki zewnętrzne. Na tym opiera się nasza strategia dla tej grupy produktów. W dość krótkim czasie skutecznie dostosowaliśmy naszą ofertę do specyficznych wymagań norweskiego klienta, co udowadnia naszą elastyczność zarówno biznesową, jak i  technologiczną – zaznacza Przemysław Kowalczuk, wiceprezes spółki.

Mesko prowadzi od lat szeroką współpracę z norweską firmą Nammo w zakresie amunicji średniego kalibru, ale obecnie podpisana umowa jest pierwszą na dostawy tego typu uzbrojenia dla Sił Zbrojnych Norwegii.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO