Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Ostatni dzwonek, by pomóc. Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki

środa, 30 września 2020 10:53 / Autor: Marzena Rygiel
Ostatni dzwonek, by pomóc. Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki
foto: Facebook Szlachetna Paczka
Ostatni dzwonek, by pomóc. Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki
foto: Facebook Szlachetna Paczka
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Jeszcze tylko dzisiaj można rejestrować się na stronie fundacji, wspierającej rodziny w potrzebie.

Do podstawowych zadań wolontariusza należy odwiedzanie rodzin i poznawanie ich historii. Na tej podstawie podejmuje się decyzję o włączeniu ich do programu. Po spotkaniu i wywiadzie należy stworzyć opis, który następnie trafia do internetowej bazy. Jeśli darczyńca zdecyduje się na pomoc wskazanym przez nas osobom, kontaktujemy się z nim i udzielamy szczegółowych informacji, a następnie, podczas Weekendu Cudów 12-13 grudnia, dostarczamy pakunki z rzeczami, których rodzina potrzebuje najbardziej. 

Wolontariat w Szlachetnej Paczce, poza niesieniem pomocy potrzebującym oznacza także nabywanie nowych kompetencji zawodowych, cenne doświadczenie, które możemy wpisać sobie w curriculum vitae, a także zmianę otaczającej nas rzeczywistości. 

Aby zostać wolontariuszem wystarczy mieć ukończone 18 lat, działania wolontaryjne można podejmować jednak już od 16. roku życia za zgodą rodzica. 

Zapotrzebowanie na ochotników jest duże. Tylko do końca września Szlachetna Paczka chce znaleźć 4084 osoby, które będą niosły pomoc rodzinom w potrzebie. Do akcji można zgłaszać się za pośrednictwem strony szlachetnapaczka.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO