Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Regionalna turystyka w edukacji będzie się rozwijać

piątek, 11 lutego 2022 10:10 / Autor: Weronika Kępa
Regionalna turystyka w edukacji będzie się rozwijać
Regionalna turystyka w edukacji będzie się rozwijać
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Polska Organizacja Turystyczna i Kuratorium Oświaty w Kielcach podpisały porozumienie, którego celem jest wspieranie szkół zawodowych zlokalizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego.

Dokument zakłada przede wszystkim współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia młodzieży i nauczycieli poprzez organizowanie konkursów o tematyce turystycznej, a także prowadzenie szkoleń i spotkań informacyjnych.

– Intencją podpisania tego porozumienia jest pokazanie, iż warto wiązać swoją przyszłość zawodową z turystyką. Nasz region jest bardzo atrakcyjny, a najczęściej przekonujemy się o tym pokazując go gościom zagranicznym – mówił Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

– Nawet w okresie zimowym mamy sporo do zaoferowania miłośnikom nart. Stoki narciarskie w województwie świętokrzyskim są znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą aktywnie spędzić czas bez dzikich tłumów. Zapraszamy również wiosną i latem, ponieważ świętokrzyskie ścieżki oraz trasy rowerowe przypadną do gustu aktywnym turystom – dodał.

Dzięki zawartemu porozumieniu kuratorium oświaty będzie jeszcze efektywniej popularyzować kulturę i tradycję regionu świętokrzyskiego, tworzyć nowoczesną ofertę edukacyjną oraz szkoleń z zakresu turystyki dostosowaną do aktualnych potrzeb rynku. Z kolei POT będzie stanowić zaplecze merytoryczne oraz źródło cennych informacji, danych oraz statystyk, które będą pomocne w promocji i rozwoju polskiej turystyki.

– Świętokrzyskie jest mi szczególnie bliskie, bo to region, z którego pochodzę. Doskonale znam sposób pracy Kuratorium Oświaty w Kielcach i dzięki temu wiedziałem, że zrealizujemy założone cele. Województwo świętokrzyskie dysponuje świetnymi warunkami do aktywnego wypoczynku tak zimą, jak i latem. To również region, który nie jest wciąż aż tak oblegany przez turystów, a bezpieczeństwo w czasach pandemii jest kwestią nad wyraz istotną – mówił Marcin Różycki, wiceprezes POT.

– Kielce są wspaniałym miejscem na city breaki. Zamki: Krzyżtopór, Chęciny czy Sandomierz stanowią atrakcyjne destynacje na weekendowy czy urlopowy wyjazd. Liczę na owocną współpracę w zakresie edukacji turystycznej – dodał.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO