135 minut grania na remis. Dublet Frączczaka

sobota, 17 lipca 2021 15:06 / Autor: Damian Wysocki

W przedostatnim sparingu przed startem nowego sezonu Fortuna I Ligi, Korona Kielce zremisowała w sobotę na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym 2:2. Spotkanie zostało rozegrane w formacie 3x45 minut.

W 21. minucie wynik otworzył Antonio Dominguez, który popisał się dobrym, płaskim uderzeniem sprzed pola karnego.

Inicjatywa należała jednak do Korony, która odpowiedziała już w 29. minucie. Jakub Łukowski strzelił z dystansu. Piłkę sparował golkiper ŁKS-u, jednak prosto pod nogi Adama Frączczaka, który bez najmniejszych problemów umieścił ją w siatce. Napastnik „żółto-czerwonych” ponownie wpisał się na listę strzelców 180 sekund później, kiedy ładnym uderzeniem wykończył zgranie Łukowskiego.

W drugiej tercji brakowało klarownych sytuacji. Po około godzinie trener Dominik Nowak wymienił niemal całą „jedenastkę”.

Trzecią odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczął ŁKS, który zepchnął kielczan do głębszej defensywy. W 98. minucie do wyrównania doprowadził Maciej Wolski. W następnych fragmentach kibice nie zobaczyli już goli.

W zespole Korony zagrał testowany Mariusz Idzik. 24-letni napastnik jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie zdobył 20 bramek w 21 meczach III Ligi dla Ruchu Chorzów. Więcej o nim pisaliśmy TUTAJ

W przyszłą sobotę, w próbie generalnej przed startem sezonu, podopieczni Dominika Nowaka zagrają na Suzuki Arenie z Sandecją Nowy Sącz. To spotkanie będzie zamknięte dla publiczności i mediów.

ŁKS – Korona Kielce 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)

Bramki: Dominguez 21’, Wolski 98’ – Frączczak 29’, 32’

Korona (wyjściowy): Zapytowski (68’ Forenc) – Szymusik (61’ Danek), Malarczyk (61’ Zebić), Koj (61’ Seweryś), Sierpina (61’ Lisowski) – Podgórski (61’ Nojszewski), Oliveira (61’ Szpakowski), Gąsior (59’ Petrović), Kiełb (61’ Górski, 116’ Sewerzyński) – Łukowski (59’ Pervan), Frączczak (59’ Idzik, 90’ Bortniczuk)