21 porażka Suzuki Korony Handball. Czerwona kartka Tetelewskiego

niedziela, 10 kwietnia 2022 17:22 / Autor: Damian Wysocki

W niedzielnym meczu 24. kolejki PGNiG Superligi, Suzuki Korona Handball przegrała na wyjeździe z KPR-em Gminy Kobierzyce 20:31.

Paweł Tetelewski mógł skorzystać tylko z dziewięciu zawodniczek z pola. Do kontuzjowanych Michaliny Pastuszki i Honoraty Gruszczyńskiej dołączyły chore Katarzyna Grabarczyk i Alicja Pękala.

Gospodynie szybko wypracowały dwie bramki przewagi. Obie drużyny starały się grać szybko. KPR po 10. minutach prowadził 7:3.

Z biegiem czasu kielczanki zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co było wodą na młyn dla „Kobierek”, które mogły korzystać ze swojego atutu, czyli kontrataków. Po kwadransie prowadziły 11:5. Wtedy o czas poprosił Paweł Tetelewski. Po nim dwie kolejne bramki rzuciła Magda Więckowska.

W kolejnych fragmentach kielczanki miały jednak problem z ruchliwą defensywą gospodyń. Popełniały kolejne błędy. Łącznie w pierwszej części zanotowały osiem strat, co przełożyło się na wynik. KPR schodził na przerwę przy wyniku 19:11. Mógł prowadzić wyżej, ale zmarnował kilka czystych sytuacji.

Na początku drugiej części podopieczne Edyty Majdzińskiej szybko zwiększyły swoją przewagę do dziesięciu bramek. Przy bramkach w drugiej linii, Paweł Tetelewski zdecydował się na grę dwiema obrotowymi.

Od 42. minuty kielczanki musiał radzić sobie bez trenera, który jeszcze w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę i dwie minuty za dyskusję z sędziami. Po przerwie został już odesłany na trybuny.

KPR Gminy Kobierzyce w pełni kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, utrzymując wysokie prowadzenie. Co ciekawe, w końcówce kielczanki poprosiły jeszcze czas. W rolę trenera wcieliła się… Małgorzata Hibner.

Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w środę. Jej rywalem w hali przy ulicy Krakowskiej będzie Eurobud JKS Jarosław (godz. 20).

KPR Gminy Kobierzyce – Suzuki Korona Handball 31:20 (19:11)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – Kędzior, Gliwińska 2, Więckowska 5, Rosińska 3, Costa 2, Zimnicka, Staszewska 1, Kowalczyk 4, Jasińska 3