Bielka będzie grał w spadkowiczu z I Ligi

piątek, 30 lipca 2021 10:35 / Autor: Damian Wysocki

Adrian Bielka jest kolejnym młodym zawodnikiem Korony Kielce, który spędzi najbliższy sezon na wypożyczeniu. 18-latek na takiej zasadzie trafił do GKS-u Bełchatów

17-letni ofensywny pomocnik znalazł się w stolicy Świętokrzyskiego w przerwie zimowej poprzedniego sezonu z Escoli Warszawa. Podpisał dwuipółletni kontrakt.

W rundzie wiosennej zaliczył 16 spotkań w trzecioligowych rezerwach kieleckiego klubu, w których strzelił jedną bramkę. 15 maja zadebiutował w pierwszym zespole. Wszedł na czternaście minut w zwycięskim spotkaniu z GKS-em Bełchatów na Suzuki Arenie (3:0).

Od początku letnich przygotowań trenował z GKS-em. Spisał się w nich na tyle dobrze, że tegoroczny spadkowicz z Fortuna I Ligi zdecydował się na jego wypożyczenie. Dodatkowo zastrzegł sobie prawo do jego pierwokupu po sezonie.

GKS rozpocznie zmagania w eWinner II Lidze w sobotę od wyjazdowego meczu z Wisłą Puławy.